Prowadzone przez Ośrodek Rekreacji i Sportu lodowisko na Nowym Rynku w Łowiczu jest już praktycznie przygotowane do sezonu zimowego. Brakuje tylko najważniejszego – lodu.

Lodowisko na Nowym Rynku w Łowiczu
Lodowisko na Nowym Rynku w Łowiczu

Termin uruchomienia lodowiska zależny jest oczywiście od pogody. Dzisiaj, tj. w środę 5 grudnia dyrektor OSiR Zbigniew Kuczyński mówił nam, że nie wie, kiedy będzie można uruchomić lodowisko. Teoretycznie w nocy są już przymrozki, a agregat pracuje przez cały czas, z drugiej jednak strony zbyt pośpieszne wylanie lodowiska, mogłoby skutkować tym, że roztopi się ono w ciągu dnia, kiedy wyjdzie słońce, a wtedy łyżwy mogłyby pociąć elementy konstrukcji lodowiska.

– Chciałem, żeby otwarcie nastąpiło w tym czasie, co Choinka Miejska na Starym Rynku, czyli w sobotę 8 grudnia – mówił nam dyrektor Kuczyński. – Nie mówię, że jest to niemożliwe, można wtedy przyjść, zobaczyć.

Prognozy pogody wskazują jednak na to, że najbliższy weekend będzie najcieplejszym w grudniu. Według tych prognoz w w piątek może być w ciągu dnia 8 stopni Celsjusza, w sobotę 7 stopni i przelotne opady deszczu, a w niedzielę 6 stopni – to na pewnie nie jest dobra pogoda na uruchomienie lodowiska. Jeśli prognozy się sprawdzą, w przyszłym tygodniu temperatura w ciągu dnia powinna oscylować wokół 0 stopni.

Dyrektor Kuczyński mówi nam, że same wskaźniki temperatury to nie wszystko, dlatego nie da się wskazać jakiejś konkretnej granicy, od ilu stopni można bezpiecznie wylać lodowisko. – To zależy także od innych czynników, od tego jak długo temperatura się utrzymuje, od nasłonecznienia, a także od wiatru – mówi.

Otwarcie lodowiska zwykle planowane było na początku grudnia, chociaż zawsze zależało od kaprysów aury. Na przykład w 2015 roku, kiedy jeszcze znajdowało się ono na osiedlu przy Bolimowskiej, zostało uruchomione dopiero 21 grudnia.

1 komentarz

  1. Ludzie po kolei, najpierwej rowery a lodowisko latem. Takie kartofle z nas jak te z medala.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.