Przed weekendem 18 – 19 grudnia pierwsze osoby będą mogły skorzystać ze sztucznego lodowiska, które powstaje aktualnie na “Orlika” na os. Marii Konopnickiej w Łowiczu – powiedział nam naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów w ratuszu Grzegorz Pełka.

Wczoraj i dziś prace prowadzi tam warszawska spółka TOL, która ułożyła już orurowanie instalacji chłodzącej na mniejszym boisku Orlika, wykorzystywanym poza okresem zimowym do gry w siatkówkę, koszykówkę bądź tenisa. Dziś w godzinach popołudniowych rozpoczęło się podłączanie jej do agregatu chłodzącego i napełnianie jej glikolem, którego w sumie trzeba będzie wprowadzić do instalacji aż 4 tys. litrów. Późnym popołudniem powinno się odbyć montowanie tam barier.

Jeżeli uda się dziś zakończyć prace związane z podłączeniem agregatu do sieci energetycznej to rozpocznie się wylewanie w kilku ratach, aż 35 tys. litrów wody, które utworzą taflę lodowiska. Jej tworzenie musi potrwać około pięciu dni. Jeśli będzie to możliwe, lodowisko będzie gotowe już 15 grudnia.

Kierownik prac Andrzej Koryski ze spółki TOL powiedział nam, że instalacja, jaką zakupiło miasto pozwoli na utrzymanie tafli lodowej nawet przy temperaturze 12 stopni Celsjusza powyżej zera.

Umowa na lodowisko przewiduje jego koszt na wysokości 695 tys. 400 zł i realizowane jest w ramach rządowego programu “Białe Orliki”.

(tb)

Komentowanie nie jest możliwe.