Miłośnicy sportów zimowych mogą jeszcze wykorzystać mroźną aurę i skorzystać z możliwości jazdy na łyżwach, jaką nadal oferuje popularne od kilku lat lodowisko, stworzone na terenie Szkoły Podstawowej w Domaniewicach przez trenera Mieczysława Szymajdę.

Dziś, 28 stycznia, umiejętności łyżwiarskie szlifowali w ramach zajęć szkolnych piątoklasiści.

Domaniewickie lodowisko nadal oczekuje na amatorów zimowych szaleństw, jednak ze względu na kapryśną pogodę oraz huśtawkę temperatury w styczniu trudno utrzymać gładką taflę.

– Styczeń był dość uciążliwy, bo lodowisko musiałem wylewać trzy razy. W porównaniu z zeszłym rokiem, kiedy stworzyłem je raz, a lód umożliwiał jazdę przez trzy tygodnie w tym miesiącu było o wiele trudniej. Mimo to, gdy tylko pojawia się mróz przychodzę nocą na boisko. Cieszy mnie to, że wiele osób z niego korzysta. Są wśród nich zarówno nasi uczniowie, jak i mieszkańcy Domaniewic czy okolic, którzy wybierają to miejsce ze względu na dużą taflę – zauważa w rozmowie z naszym reporterem Mieczysław Szymajda, twórca lodowiska (Łowiczanin Roku 2018).

Przypomnijmy, że domaniewicka ślizgawka stwarza odpowiednie warunki jazdy dla każdego – od zawodników UKS Błyskawica Domaniewice, którzy trenują w tym miejscu aż po amatorów, jakim jazda na łyżwach jest zupełnie obca.

– Nawet ci, którzy po raz pierwszy wybiorą się na łyżwy z pewnością nauczą się u nas jeździć, jeśli tylko będą mieli w sobie chęć oraz zapał do nauki – zachęca nasz rozmówca.

 

9 komentarzy

  1. Panie Mietku,jest Pan Wielki!!!

  2. pyt techniczne czy lodowisko jest płatne? Jak jest z wypożyczeniem łyżew , w jakich godz mozżna jeździć? Xd za odp.

  3. ofiara mafii ŁOWICKIEJ

    Ten Facet jest zajebisty.

  4. moze ktos z władz zainteresuje sie stanem lowickiego niby sztucznego lodowiska, nie sprzatane, nie wylewane , pelno dziur, pęknięc, nierówności, śniegu po kostki że jeżdzic nie sposób, wstyd panie burmistrzu. dziadostwo takie jak na wszystkich obiektach sportowych w Łowiczu,

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.