Już w najbliższą sobotę 6 lipca Łowicki Ośrodek Kultury zaprasza wszystkie dzieci i młodzież z Łowicza, a także ich rodziców i opiekunów, na swój dziedziniec, gdzie nastąpi otwarcie tegorocznych TURBOwakacji, połączone z prezentacją programu. Atrakcje potrwają od godziny 14 do 18.

Dzieciniec ŁOK zostanie podzielony na kilka stref tematycznych: strefę sportu, muzyki, graffiti, bajek, gier video i animacji, w których na wszystkie dzieci będzie czekało wiele atrakcji. Będą też dmuchańce, lemoniada, gry i zabawy oraz niespodzianki. Podczas wydarzenia zaprezentowano zostanie ramówka TURBOwakacji.

Lato w mieście

W programie TURBOwakacji tradycyjnie znalazło się wiele atrakcyjnych propozycji na spędzenie lata w mieście. W każdy wakacyjny wtorek lipca i sierpnia o godz. 19.30, w bazylice katedralnej, będą odbywać się koncerty w ramach 31. odsłony Międzynarodowego Festiwalu Organowego Jan Sebastian Bach 2019.

Wraz z sezonem letnim w kinie Fenix wystartowało też Wakacyjne Pasmo Filmowe. Przez ponad 2 miesiące, codziennie o godz. 19 zostanie zaprezentowanych 10 gorących tytułów filmowych. Premiery zawsze w piątki.

We wszystkie piątki lipca (począwszy od 12 lipca) o godz. 22 na dziedzińcu ŁOK będą wyświetlane filmy w ramach kina plenerowego. Od sierpnia kino letnie będzie się rozpoczynało o godz. 21.

Na brak atrakcji nie będziemy mogli narzekać w najbliższy weekend, 5, 6 i 7 lipca. W piątek Młodzieżowa Rada Miejska w Łowiczu zaprasza na Łooparty, czyli klubowe rozpoczęcie wakacji. W sobotę w muszli koncertowej będziemy się bawić na Biesiadzie Księżackiej z muzyką disco polo, a już w niedzielę zawita do Parku Błonie Holi Festival z kolorowymi proszkami do posypywania się ze znajomymi.

Co środę o godz. 11 ŁOKstreet Boys zapraszają dzieci na filmy, a w czwartki o tej samej porze czeka na nie „Giercowanie”, czyli turniej gier. Ponadto w programie znalazły się m.in. warsztaty plastyczne, rodzinne spotkania muzyczne i plener plastyczny.

Ponadto 27 lipca zaplanowano Łopen Stage, czyli wieczór dowcipu. 10 sierpnia będziemy bawić się na kolejnej edycji Ł Festiwalu z muzyką alternatywną. 17 sierpnia odbędzie się w naszym mieście zlot samochodów tuningowanych. TURBOwakacje zakończą się mocnym akcent, którym będzie Infernal Night, czyli propozycja dla fanów muzyki metalowej. Wydarzenie odbędzie się 31 sierpnia o godz. 20.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.