Wirtualna orkiestra złożona z ponad 700 instrumentalistów i plejada znanych polskich wokalistów wykonują utwór „Co mi Panie dasz” zespołu Bajm w nowej aranżacji Adama Sztaby. Nagranie na YouTubie ma już blisko 3,5 miliona wyświetleń. Naszej uwadze nie umknęło, że w projekcie wzięli też udział łowiccy muzycy.

Nową aranżację piosenki przygotował kompozytor Adam Sztaba, a zaśpiewali ją znani polscy wokaliści, reprezentujący bardzo różne style muzyczne, m.in. Kuba Badach, Natalia Nykiel, Igor Herbut, Piotr Cugowski, Andrzej Piaseczny czy Natalia Kukulska. Muzykę wykonuje 732 muzyków podzielonych na kilka sekcji instrumentalnych, tak jak w prawdziwej orkiestrze.

W nagraniu wystąpili także muzycy związani z Łowicką Orkiestrą Kameralną: Weronika Mońka i Oliwia Królak (skrzypce), Michał Czapnik i Marcel Szczęsny (piano) oraz Maciej Czapnik (bas).

Weronika Mońka powiedziała nam, że należąc do Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej wielokrotnie miała okazję współpracować z Adamem Sztabą, który w środowisku muzycznym jest niezwykle ceniony za swój aranżerski talent i profesjonalizm. Przyznała, że biorąc udział w jego nowym projekcie czuła ogromną ekscytację.

Praca nad nagraniem wyglądała w ten sposób, że każdy otrzymał plik mp3 z podkładem, nuty i dokładną instrukcją, jak nagrać swoją partię. Skrzypaczka nie kryła, że cały projekt nie udałby się, gdyby nie metronom, który pozwolił utrzymać tempo gry.

Wielką niespodzianką była premiera utworu. Uczestnicy projektu nie mieli bowiem pojęcia o jego ogromnej skali, jak też o tym, że w nagraniu wystąpiły gwiazdy.

Przypomnijmy, że w Weronikę Mońkę mogliśmy oglądać także w innych projektach:

„Jaka to melodia” z łowickim akcentem

Weronika Mońka i goście zagrają „Od klasyki po folk & jazz”

Niespodzianki w koncercie “Pod niebem Paryża”

PoŁOWICZni i ich dwa pierwsze teledyski

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.