Działacze Nowoczesnej Powiatu Łowickiego przekonują, że władze miejskie powinny dofinansowywać zabiegi pozaustrojowego zapłodnienia metodą in vitro. Liczą na zaangażowanie w tę kwestię mieszkańców, dlatego projekt swój zgłosili poprzez procedurę budżet partycypacyjny.

Bogdan Jaśniewski. fot.Tomasz Matusiak
Bogdan Jaśniewski. fot.Tomasz Matusiak

Dzisiaj, 29 września, na konferencji prasowej pod łowickim ratuszem mówili o tym lokalni działacze partii: Bogdan Jaśniewski, Dawid Papuga i Kamil Wizgier. Podkreślali, że  metoda ta jest dla wielu rodzin ostatnią szansą na posiadanie potomstwa, do czego prawo jest gwarantowane w prawach człowieka i Konstytucji. Po tym jak minister Konstanty Radziwiłł zadecydował o nie przedłużaniu rządowego programu dofinansowania tej metody, Nowoczesna w całej Polsce postanowiła zabiegać o to poprzez samorządy.

Nowoczesna_Łowicz (2)
– Zdecydowaliśmy się na drogę budżetu obywatelskiego, ponieważ chcemy żeby temat ten był poruszany na zebraniach osiedlowych – mówił Dawid Papuga. – Jesteśmy za tym, żeby zmienić rozumienie i działanie budżetu obywatelskiego. Uważamy, że środki z tego budżetu nie powinny być przeznaczane na place zabaw, chodniki, czy ogólnie infrastrukturę, bo to powinno powstawać z głównego budżetu miejskiego, który od takich zadań jest. Nie liczymy oczywiście na to, że na każdym osiedlu 100 tys. zł będzie przeznaczone na ten program.

 

Komentowanie nie jest możliwe.