Działacze Nowoczesnej Powiatu Łowickiego przekonują, że władze miejskie powinny dofinansowywać zabiegi pozaustrojowego zapłodnienia metodą in vitro. Liczą na zaangażowanie w tę kwestię mieszkańców, dlatego projekt swój zgłosili poprzez procedurę budżet partycypacyjny.

Bogdan Jaśniewski. fot.Tomasz Matusiak
Bogdan Jaśniewski. fot.Tomasz Matusiak

Dzisiaj, 29 września, na konferencji prasowej pod łowickim ratuszem mówili o tym lokalni działacze partii: Bogdan Jaśniewski, Dawid Papuga i Kamil Wizgier. Podkreślali, że  metoda ta jest dla wielu rodzin ostatnią szansą na posiadanie potomstwa, do czego prawo jest gwarantowane w prawach człowieka i Konstytucji. Po tym jak minister Konstanty Radziwiłł zadecydował o nie przedłużaniu rządowego programu dofinansowania tej metody, Nowoczesna w całej Polsce postanowiła zabiegać o to poprzez samorządy.

Nowoczesna_Łowicz (2)
– Zdecydowaliśmy się na drogę budżetu obywatelskiego, ponieważ chcemy żeby temat ten był poruszany na zebraniach osiedlowych – mówił Dawid Papuga. – Jesteśmy za tym, żeby zmienić rozumienie i działanie budżetu obywatelskiego. Uważamy, że środki z tego budżetu nie powinny być przeznaczane na place zabaw, chodniki, czy ogólnie infrastrukturę, bo to powinno powstawać z głównego budżetu miejskiego, który od takich zadań jest. Nie liczymy oczywiście na to, że na każdym osiedlu 100 tys. zł będzie przeznaczone na ten program.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.