365. Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, która wyruszyła dzisiaj rano z Łowicza, jest bacznie obserwowana przez policję. Obecnie pielgrzymi są w okolicach Słupi w powiecie skierniewickim i jest obawa, czy będą mogli kontynuować swoją wędrówkę.

Jak nas informują pielgrzymi, pielgrzymka została zatrzymana przez policję. Na miejscu są trzy oznakowane radiowozy policyjne i kolejne nieoznakowane, jak można przypuszczać z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach.

Czy policja pozwoli pielgrzymom iść dalej – wkrótce się okaże. W chwili obecnej powstała tam bardzo trudna dla pielgrzymów sytuacja, bo panuje chaos. Część z nich musi wsiąść do autokaru, niektórzy reagują na to płaczem, ale mają nadzieję, że czoło pielgrzymki będzie mogło iść pieszo.

Powodem interwencji może być to, że niedopuszczone są zgromadzenia publiczne liczące ponad 50 osób, a pątników jest więcej. Czy funkcjonariusze nakażą powrót do domów czy też zalecą rozbicie pielgrzymki na mniejsze grupy? Będziemy informować na bieżąco.

Aktualizacja

Do zatrzymania pielgrzymki doszło około godz. 16. Policja część pielgrzymów wylegitymowała. W chwili obecnej nie wiadomo, czy pielgrzymka będzie mogła być kontynuowana i ile osób zdecydowałoby się iść dalej. Jeśli nawet będzie to możliwe, to w dalszą drogę do Częstochowy iść będą w 2-3 grupach. 

Z Łowicza wyruszyło około 130 osób. Część z nich wróciła już do domów autokarem lub samochodami osobowymi. Pozostali zostali na nocleg w Jeżowie i czekają na informacje od przewodnika ks. Wiesława Frelka. Spodziewają się, że będą one przekazane jutro rano.  

49 komentarzy

 1. Pałami po grzbiecie do domu ! A co to święte krowy..? Jednych się pałuje, gazem atakuje, a święte krowy mają immunitet bo idą z ” Bókiem” ..???

 2. Janusz Lipiński

  Zacznijmy od tego że to jest atak skierowany w nas. W nas Kościół. Tak to my jesteśmy Kościół. Nie tylko kler ale my wszyscy wierzący. Zrozumcie jedno cała ta wymyślona pandemia ma na celu zniszczyć nas. Ludzie od 365 lat szli oddać cześć Bogu. Nikt ich nigdy nie zatrzymywał bo każdy miał szacunek do Boga. A teraz spójrzcie co się dzieje. Bogacze tego świata próbują zawładnąć nami. Większość się poddała ( noszą maski, nie odwiedzają sąsiadów, rodziny, nie chodzą do kościoła nawet gdy czują taką potrzebę ). Jak najłatwiej zawładnąć ludźmi? Pozbawić ich zasad moralnych, odwrócić ich od Boga. Nie możemy biernie przyglądać się jak bezmyślna policja rozpędza ludzi idących do Boga. Zrozumcie że to jest atak skierowany w nas.

  • Lucyperek.

   Aleś pojeb.

  • Przemek

   ile tam bylo 130-150 osob? A policji ile? 10 officerów? I co ci wielcy wierni zrobili? Uciekli z placzem bojac sie 10 gestapowcow. A wyatrczylo sie sprzeciwicv i powiedziec stanowcze NIE.

 3. Adam1234

  Się pytam: dlaczego HIERARCHIA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO pozwala policji ( czytaj : rządowi ) na takie bezprawne wtrącanie się do wydarzeń religijnych? Jakim prawem ? Stosowane są podwójne standardy,gdzie premier bez maseczki i bez zachowania odległości siedzi przy jednym stoliku w restauracji ,z osobami zupełnie mu obcymi,a tu zatrzymuje się czy to staruszkę na bazarze,czy pątników ,bo nie mieli masek czy nie zachowali odległości…PiS nie jest partią prawicową,ludzie otrząśnijcie się ! Oni są socjalistami,masonami,chcą zniszczyć wiarę Ojców naszych,chcą zniszczyć Polskę !

 4. Adam1234

  Jestem zbulwersowany…brakiem jakiegokolwiek stanowiska hierarchów Kościoła Katolickiego w Polsce.Gdzie ich obrona wiary ?! Gdzie nauczanie Jezusa Chrystusa? Kto decyduje o życiu sakralnym ?Minister Szumowski? Premier Morawiecki ? Jakim prawem?! Czy srebrniki wzięte od rządu całkowicie zamknęły usta biskupom?

 5. Adam1234

  Prawo i Sprawiedliwość bezprawnie zapożyczyły sobie te dwa określenia w nazwie swojej socjalistycznej partii.Cała “zjednoczona prawica” ma tyle wspólnego z prawicą,co PZPR z robotnikami,mimo,że w nazwie miała “Robotnicza”.

 6. Co to jest że Andrzej Duda jeździ a nam nie wolno? Jaka to władza katolicka?

 7. Głos ludu jest głosem Boga. Ale nie wszyscy to wiedzą. Czy ktoś widział chorego na coronowirusa?
  Czy ktoś rozmawiał z ozdrowieńcem coronowirusa? Czy ktoś był na pogrzebie z powodu coronowirusa? Ci co mieli kwarantannę to byli zdrowi, ale Kaczyński ich zamknął bo nie ma miejsc z ZK. A policjanci szaleją i sadzą mandaty. Kto tu jest chory na sadyzm?

 8. Łowiccy Pielgrzymi. Kłaniam się nisko, z wielkim szacunkiem do Was. Mam nadzieję, że następni pójdą w Wasze ślady i ta paranoja histerycznego strachu przed grypopodobnym wirusem szybko się skończy. Chwała Panu za Was.

 9. Może ktoś wie czy pielgrzymka idzie dalej???

 10. Nawet jakby Częstochowa do Łowicza przyszła to i tak by niektórych bolało,a do marketów i na rynek chodzimy do pracy szara masa idzie bo tylko w urzędach jest strach przed zaraza

 11. Co was to obchodzi. To sprawa policji. Nie komentować bo nawet pisać ładnie nie umiecie. Ryczycie tylko i popisujecie się. Kto chce niech wierzy i chodzi na pielgrzymki, kto nie chce niech nie chodzi. I tak wiadomo, że największe siedlisko bakterii i wirusów jest w marketach.

  • Zgodnie z przepisami to powinni mieć tam gdzie są kwarantannę. Nawet papież odprawiał nabożeństwa w pustej bazylice i przy pustym placu – bo epidemia. A pasiaki są przecież najmądrzejsi. Jeszcze przywloką zarazę do ŁOWICZA.

  • jestes zalosny

   poweidz to tym co przedsiebiorcom mandaty wypisywala i innym którzy je dostali za nieprzestrzeganie zakazen epidemiologicznych. Co ci sa lepszy – moga chodzic w grupach, bez maseczki???

 12. Kubuś Puchatek

  To przedziwne, że w historycznym Łowiczu, podniesionym przez Jana Pawła II do rangi stolicy diecezji, jest – przynajmniej sądząc po tych wpisach – aż tylu chamskich, impertynenckich, wręcz debilowatych przeciwników wiary. Choć to może tylko złudzenie, bo tak, jak ich idole – Borys Budka, Robert Biedroń plus czołowi lewacy i ich przyboczni – jest ich garstka, za to są głośni i aktywni w swojej bluźnierczej impertynencji. Gdyby jednak prawdziwa bieda zajrzała im do oczu na klęczkach by się nawracali i prosili tych znienawidzonych “czarnych” o pomoc. Te typy tak mają. Historia zna tysiące takich przypadków.

  • Tygrysek

   Puchatku, jak jesteś taki dobry z historii ,to może powiedz coś dlaczego został otruty JPI, a także o zwyczajach poprzedników Spiżowej Bramy.

  • Kasia Masia

   nie prosic tylko brac miliardy od czarnej zarazy która “dostała” te włosci za darmo. Ogarnij sie kato-prawakom bo dzieki tym lewakom gospodarka działą – oni pracuja a nie chodza na spacerki do czynstochowy

 13. hahahahaahah

  nawet na wykopie o tym pisza

 14. Dlaczego nie zostali otoczeni kordonem i wywiezieni w sukach w nieznane ?

 15. Anonim lewak

  i bardzo dobrze – mam nadzieje ze organizator czyli ten klecha dostanei po 30k karty i kazdy z tej ciemnoty co szla co najmniej po 5k. Jak przedsiebiorcy walczyli o sowja przyszlosc, o mozliwosc zarobku to mandaty dostali a ci nawiedzeni katole maja wszystko w d, Mam nadzieje ze policja rozgoni to szemrane towarzystwo

 16. Nie zakrywają ust i nosa, nie przestrzegają odległości 2m itd. I przez tych nieodpowiedzialnych ludzi nie pojadę na wakacje. Będziemy przez tych ludzi wychodzić z epidemii …uj wie ile czasu.

 17. ASKSIĘŻAK

  Żółte kartki dla organizatora i uczestników pielgrzymki, że nie przestrzegali nakazów i wymogów, które wg Rzecznika Praw Obywatelskich – są wprowadzone przez rząd bezprawnie. Również żółta kartka dla policji, że nie podjęła decyzji co do ewentualnej kontynuacji pielgrzymki dzisiaj, tylko trzeba czekać do jutra.

  • ..........

   Policja chyba nie za bardzo ma prawo o czymś takim decydować. Policja może tylko zmusić organizatorów pielgrzymki do tego, by przebiegała ona zgodnie z prawem.

 18. Ciekawe czy będą spać w obcych gospodarstwach i myć często ręce

 19. Nawiedzonych nie brakuje… W takim czasie… Niech idą przez Śląsk

 20. Pasiakowo to stan umysłu

 21. Przepowiednie się wypełniają, czas dostrzec i uwierzyć

 22. Zenon B.

  Nie zatrzymały wojny i rozbiory, pandemia nie zatrzymała, myślenie nie zatrzymało, a policja jednak tak. Zatem – ktoś jednak myśli.

 23. Do Pątnika: Nie mieszaj Boga i Maryi do tego! Przecież wystarczyło maskę czy przyłbicę na twarz i po kłopocie. No i jeszcze te półtora metra… Trzeba tylko chcieć a nie zasłaniać się Bogiem i Maryją!!!

 24. Twój tłum jest lepszy niż mój

 25. Nie jestem wrogiem pielgrzymki, ale coś mi się nie zgadza.
  Jednak nie tylko mnie coś nie pasuje!
  Co powiat to inne obyczaje, ale czarna arystokracja tego nie widzi.

 26. Ciemnota, wszystkim mandaty i do domu

  • Nie zakrywają ust i nosa, nie przestrzegają odległości 2m itd. I przez tych nieodpowiedzialnych ludzi nie pojadę na wakacje. Będziemy przez tych ludzi wychodzić z epidemii …uj wie ile czasu.

   • co ma piernik do wiatraka. Ograniczenie wolności wolnym ludziom tylko na podstawie jakiegoś rozporządzenia jest po prostu złe, nie ważne jakim ludziom

 27. Niech rząd zniesie zakaz zgromadzeń i nie będzie problemu. Czemu równi i równiejsi mają być. Przecież to rząd odpowiada teraz za to, że to zgromadzenie jest nielegalna. Rząd, czyli PiS, który utrzymuje zarządzenie tylko po to, aby nie można było legalnie protestować przeciwko temu, co robią.

 28. Pątnik

  Trzymam za Nich kciuki. Ale sami są sobie trochę winni. Szli za blisko siebie. Mogli podzielić się na 50-cio osobowe grupy. Jak również już w Łowiczu księża mogli zaapelować aby nie odprowadzać pielgrzymów, nie robić dodatkowego tłumu. Ale mam nadzieję, że sytuacja pozytywnie się rozstrzygnie. Ale muszą postępować zgodnie z wytycznymi, bo będą szli przez kolejne powiaty i województwa. A sprawa jest prosta: zrobić na sznurze supły co 1,5 metra i ich się trzymać i już będzie zgodnie z wytycznymi. Bóg i Maryja z Wami!

 29. Ja rozumiem wszystko ale ta pielgrzymka chodzi nie przerwanie od 375lat były rozbiory były wojny były pandemie cholery i itak szli i co się stało cholera ustała w drodze na jasną górę więcproszę o rozwagę oni poszli bo chcieli więc nie zabraniajmy im.

 30. Teraz jak wszyscy grzecznie maski założyli. Jakoś jak wychodzili z kościoła nie było ich.

 31. jest ich dużo więcej niż w Ciechanowie na koncercie, a tam wszyscy byli oburzeni zgromadzeniem.
  Do domów

 32. Rozgonić do domów , a organizatorom 30 tys kary

 33. Chory kraj 😔

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.