Koncert standardów muzyki jazzowej zagrają 15 sierpnia o godz. 19 w Łowickim Ośrodku Kultury Gieda&Kraszewski czyli Hanna Gieda (wokal) i Jakub Kraszewski (fortepian, organy). Towarzyszyć im będzie grający na gitarze basowej Filip Posteremczak. Wstęp jest wolny.

Koncert, który trwać będzie co najmniej godzinę, zainauguruje tegoroczną edycję Łowickiej Przetwórni Młodych Talentów – wydarzenia nastawionego na rozwijanie zainteresowań muzycznych u mieszkańców Łowicza. Wszystkie propozycje w ramach tego wydarzenia również są bezpłatne. A są nimi warsztaty, które prowadzić będą: pomysłodawca wydarzenia, kompozytor i dyrygent Michał Janocha, ponadto występujący na koncercie inauguracyjnym Hanna Gieda i Jakub Kraszewski, a także Jan Skorupa i Joanna Mazurek. Warsztaty będą miały szeroką tematykę – od muzyki organowej i elektronicznej, przez kompozycje jazzowe, dyrygenturę, realizację nagrań po emisję głosu i interpretację tekstów. Dla najmłodszych zaplanowano warsztaty z umuzkalniania.

Osoby, które chcą z nich skorzystać, mogą to zrobić droga mailową, na adres lowickaprzetwornia@gmail.com (szczegóły zgłoszeń i formularz są dostępne na facebooku projektu).

Zgłoszenia będą też przyjmowane 15 sierpnia w ŁOK, po koncercie, a także podczas trwania warsztatów. Poza nimi organizatorzy zaplanowali koncerty w wykonaniu prowadzących warsztaty i ich uczestników: muzyki elektronicznej (18 sierpnia w HopKulturze), organowej (19 sierpnia w HopKulturze) i finałowy, z udziałem samych uczestników – 21 sierpnia o godz. 19 w sali kina Fenix w ŁOK.

Komentowanie nie jest możliwe.