Na Starym Rynku trwa Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez łowicki Urząd Miejski. Dziś jeszcze można odwiedzać stoiska i korzystać z towarzyszących atrakcji do godz. 18. Jutro, czyli w niedzielę, 25 marca, kiermasz potrwa kolejne 8 godzin, a rusza już od godz. 10.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Dziś, 24 marca, w samo południe przy muzyce góralskiej kapeli ze Szczyrku gościnnym gestem przywitał wszystkich na Starym Rynku burmistrz Łowicza Krzysztof Kaliński, który częstował wielkanocną babą. Chętnych do skosztowania w sumie 4-metrowego wypieku nie brakowało, pokrzepili się nim m.in. uczestnicy Wiosennego Rajdu organizowanego przez PTTK, który swój początek miał tradycyjnie w centrum miasta. Imprezy przenikały się wzajemnie, dzięki czemu, ci którzy przyszli odwiedzić kiermasz, mieli również okazję obejrzeć konkurs na Najpiękniejszą Marzannę 2018. Wybrano również Miss Wiosny, którą została Elżbieta Foks, nauczycielka, opiekunka najliczniejszej grupy rajdowej, która przyjechała z Bratoszewic.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Pisanki, kurczaczki, baranki z Zielkowic, miody z Łowicza, misternie zdobione pierniczki z Krosna, wyroby z drewna, wybór haftów, łowicka ceramika czy domowe wędliny oraz chleb na zakwasie, do których kolejka nie ustawała przez cały dzisiejszy dzień, to tylko niektóre atrakcje Wielkanocnego Kiermaszu. Dziś i jutro również strefa zabaw dla dzieci z darmowymi dmuchanymi zabawkami. Dziś odbyły się warsztaty z wyplatania wianków świątecznych, jutro będzie można wykonać wielkanocną palmę i kartki świąteczne. Na pisance XL, która zostanie na Starym Rynku o końca kiermaszu, każdy mógł podpisać się z pomocą pędzla i kolorowych farb. Przygrywała nie tylko góralska kapela. Jest również wielkanocne karaoke ze słodkimi nagrodami. Maskotką kiermaszu jest wielkanocny zając, z którym najmłodsi chętnie robią sobie zdjęcia.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Tych, którzy nie mogli przyjść dziś, organizatorzy zapraszają na jutro. 

3 komentarze

  1. A mnie sie podobało , w niedziele było dużo ludzi .Bravo panie Zalewski prosze kontynuować ta imprezę !

  2. Jedyny pomysł Stobnickiego przez całą kadencję. I w dodatku dobry. Szkoda, że mieszkańcami ze swojego rejonu to już się nie interesuje, bo chyba jako jedyni pamiętają, że Szanowny Pan w radzie miasta jest. 🙂

  3. Wioletta

    Wspaniałe NASZE PANIE DYREKTORKI Z GIM.2 zawsze obecne.Pozdrawiamy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.