Reprezentacje 6 przedszkoli wystartowały dzisiaj, 18 maja, w pierwszej edycji „Łowickiego Master Szefa – jedz zdrowo i kolorowo”, którego gospodarzem było łowickie przedszkole „Stokrotka” przy ul. Ułańskiej. Przed południem w atrakcjach wzięły udział przedszkolaki oraz członkowie jury. 

Do kulinarnych zmagać przystąpiły zespoły składające się z dwóch przedszkolaków i opiekuna, których zadaniem było przygotowanie przystawek i deserów. Były to reprezentacje przedszkoli nr 1, 2, 3, 4, 5 i 10. Do dyspozycji mieli produkty z obficie zastawionego stołu Master Szefa. Znaleźli tam m.in. wiele owoców i warzyw. 

Podczas gdy przedszkolne zespoły pracowały na konkursowymi daniami, jury, w składzie którego byli m.in. burmistrz Krzysztof Kaliński oraz dyrektorki przedszkoli, restauratorka i kierowniczki organów prowadzących przedszkola, dostało zadanie specjalne, które polegało na udekorowaniu tortu

W części artystycznej goście obejrzeli występ dzieci z grupy „Muchomorki” z Przedszkola nr 1, które zaprezentowały wiersz Jana Brzechwy „Na straganie w dzień targowy”. Do inscenizacji dzieci przebrały się za warzywa. 

Na zakończenie dyrektor Przedszkola nr 1 Agnieszka Walczak ogłosiła, że wszystkie przedszkola zyskały maksymalną ilość punktów i zajęły równorzędne I miejsce. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, po odebraniu których przyszedł upragniony moment degustacji tortu

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. W papierowym wydaniu NŁ napiszemy o tym, jak przebiegał konkurs, jakie dania przygotowały przedszkolaki i czy na co dzień też odżywiają się zdrowo. 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.