W najbliższą niedzielę 8 marca o godzinie 17.00 w sali barokowej łowickiego Muzeum będzie można wysłuchać koncertu z okazji Dnia Kobiet. Wystąpi zespół „Łowicki Odeon” działający przy Łowickim Towarzystwie Muzycznym im. M. Zieleńskiego.

„Łowicki Odeon” zadebiutował 1 października 2019 roku podczas inauguracji roku akademickiego w Łowickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Jego pomysłodawcą i założycielem jest Eugeniusz Strycharski, prezes Łowickiego Towarzystwa Muzycznego.

Krótko po tym, jak powstał „Łowicki Odeon”, powiedział nam, że zasadniczą cechą i dumą tej orkiestry jest to, że wszyscy należący do niej muzycy są z Łowicza, a zdecydowana większość ukończyła Społeczne Ognisko Muzyczne w Łowiczu.

Zespół ma głównie charakter akordeonowy – na tych instrumentach gra aż 6 muzyków, brzmienia dopełniają flet, klarnet, kontrabas i perkusja.

W programie usłyszymy francuską muzykę operetkową oraz najsłynniejsze polskie tanga. Koncert dedykowany jest wszystkim paniom z okazji ich święta. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.