Łowicki Salon Sztuki to nazwa nowego stowarzyszenia, które powstało z inicjatywy klarnecisty Dominika Domińczaka. Powołali je do życia muzycy, którzy za cel postawili sobie wzbogacenie oferty kulturalnej Łowicza oraz zachęcanie mieszkańców do obcowania z szeroko rozumianą sztuką.

M. Garstka i D.Domińczak grali już razem w Galerii Browarna podczas Majówki Melomana 2017. foto. archiwum NŁ
M. Garstka i D. Domińczak podczas koncertu w Galerii Browarna. fot. archiwum NŁ

Poza Dominikiem Domińczakiem, w składzie założycielskim stowarzyszenia znaleźli się także Błażej Szostak oraz Michał Czapnik. 

Warsztaty, wystawy, koncerty i przedstawienia teatralne – te i inne wydarzenia artystyczne chciałoby organizować dla mieszkańców Stowarzyszenie Łowicki Salon Sztuki. Do współpracy zaprasza każdego, kto ma pomysł na realizację ciekawej inicjatywy kulturalnej i chciałby skorzystać z ich pomocy.

Stowarzyszenie zostało zarejestrowane 5 lipca, a już tydzień później stało się jednym z beneficjentów konkursu „Od Was dla Was”, który Łowicki Ośrodek Kultury realizuje, dzięki sfinansowaniu z programu „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2019”. W ramach projektu „Chodź na Sztukę!” zaprosi mieszkańców do obejrzenia sztuki teatralnej i wysłuchania plenerowego koncertu w parku Błonie.

1 komentarz

  1. Ledwo się doszukałam daty i godziny najbliższego koncertu. Czemu nie ma informacji o Waszym koncercie 1 września na lowicz24.eu?
    Zawsze wspaniała muzyka. Polecam wszystkim, szczególnie młodym.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.