O godzinie 12 dzisiaj, 1 października, rozpoczęła się w Muzeum w Łowiczu inauguracja roku akademickiego 2019/2020 w Łowickim Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu „Gaudeamus igitur” przez nowo powstały chór pod kierunkiem muzycznym Ewy Smereckiej. Poza członkami ŁUTW, przyłączyć się do niego mają możliwość także osoby spoza stowarzyszenia. – Niech to będzie zalążek chóru miejskiego – mówiła prezes Krystyna Kucharska, która po raz pierwszy otwierała nowy rok akademicki w ŁUTW, po tym jak w lutym br. została wybrana na nowego prezesa.

Wykład inauguracyjny pt. „Bracia Kielanowscy w nauce i kulturze polskiej” poprowadzi w tym roku prof. Teresa Zaniewska z SGGW w Warszawie, będąca opiekunem naukowym stowarzyszenia.

W programie dzisiejszej uroczystości przewidziano jeszcze jedną premierę. Będzie to koncert powstałej przy Łowickim Towarzystwie Muzycznym im. Mikołaja Zieleńskiego, orkiestry „Łowicki Odeon” pod kierunkiem Eugeniusza Strycharskiego. Nadane zostaną także tytuły Członka Wspierającego ŁUTW dwom instytucjom, z którymi stowarzyszenie współpracuje: Łowickiemu Ośrodkowi Kultury i muzeum.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.