Fani programu Big Brother w TVN 7, którzy oglądali wczorajszy odcinek wiedzą już na pewno, że pojawił się w nim wątek łowicki.

Mieszkańcy Domu Wielkiego Brata (zostało ich już niewielu, bo od finału dzielą ich 2 tygodnie) mieli za zadanie wykonać maty węchowe dla psów. Wielki Brat ogłosił, że trafią one do Schroniska dla Zwierząt w Łowiczu. Maty węchowe są rodzajem interaktywnej zabawki, w której ukrywa się przysmaki, a psy poszukują ich przy pomocy węchu.

Martyna Szpiek-Górzyńska, która jest w grupie trzech aktywnych wolontariuszek działających na rzecz łowickiego schroniska cieszy się, że zabawki trafią do bezdomnych psów. Obecnie w łowickim schronisku jest ich ok. 50.

Wspierająca łowickie schronisko Patrycja Sosnowska jest byłą mieszkanką Łowicza i pracuje w telewizji TVN. To za jej pośrednictwem Schronisko dla Zwierząt w Łowiczu zaistniało wczoraj w programie Big Brother. – Współtworzę ten program i cieszę się, że udało się zrobić wspólnie z produkcją coś dobrego dla zwierzaków – powiedziała nam Patrycja.

Tak wygląda mata węchowa. Fot. Martyna Szpiek-Górzyńska

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.