10-osobowa delegacja z Jackowic w gminie Zduny w miniony weekend uczestniczyła w dożynkach prezydenckich w Spale. Reprezentowali nie tylko swoją gminę, ale również powiat łowicki i całe województwo łódzkie, ponieważ w dożynkach tych z każdego województwa może uczestniczyć tylko jedna delegacja.

Fot. Kancelaria Prezydenta RP

Poza mieszkańcami Jackowic do Spały pojechał muzyk Jan Dutkiewicz z czwórką uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 na Blichu w Łowiczu. Grupa ta zajęła się oprawą muzyczną.

Wieniec wykonany był własnoręcznie przez mieszkańców Jackowic. Praca nad nim trwała około 3-4 tygodni. Wykorzystano w nim kłosy wszystkich rodzajów zbóż, a także zioła – to przewidywał regulamin konkursu. On również określa, że wieniec na dożynki prezydenckie musi mieć kształt korony.

Fot. Kancelaria Prezydenta RP

Jak nam powiedziała Jolanta Perzyna, szefowa Gminnej Rady Kobiet KGW w gminie Zduny i jednocześnie wiceprzewodnicząca struktur powiatowych, wieniec nie zajął czołowego miejsca (miał 6 miejsce wśród 16 ocenianych), ale też nie taki jest cel dożynek, aby wygrać konkurs. Najważniejsze było to, aby nasz powiat i województwo godnie zaprezentować i – ma nadzieję – że to się udało.

Łowickich akcentów było więcej. Można było na nie natrafić w Miasteczku Regionów, Na dożynkach swoje stoisko wystawiła też Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu. Łowickie stroje i folklor na scenie prezentował Państwowy Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze.

Fot. Kancelaria Prezydenta RP

9 komentarzy

  1. Promujecie jak zawsze nasza piękna gminę gratuluję róbcie dalej te piękne wience

  2. Brawo brawo brawo 🌻🌻🌻🌻🌻🌻

  3. Dobrze że są ludzie którzy chcą pracować społecznie i promować swoją gminę Brawo Jackowice

  4. Miło czytać skromne wypowiedzi. 6 na 16 miejsc rzecz jasna nie jest czołowe, lecz na pewno bardzo dobre i gratulacje dla Jackowic. Nie jeden chwaliłby się na lewo i prawo, że to ścisła czołówka i wielki sukces.

  5. gdzie ten pad ?

  6. zenada pozowac a padem

  7. Elegancko!!

  8. Brawo za determinacje, pracę i promowanie tak pięknej okolicy!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.