Grupa miłośników hokeja z Łowicza, która uprawia amatorsko tę dyscyplinę postanowiła w tym sezonie ponownie sprawdzić swoje siły w amatorskich rozgrywkach. W niedzielę, 3 marca 2019 roku nasz zespół pojechał na lodowisko Kompleksu Basenów Termalnych Termy Mszczonów, gdzie odbyły się VIII Amatorskie Mistrzostwa w Hokeju na Lodzie o Puchar Dyrektora OSiR Mszczonów.

Fot.: Dorota Nowosad.

Łowiczanie mają bardzo oryginalną nazwę, która nieco nawiązuje do folkloru – Koguty Łowicz. Nasi reprezentanci w Mszczonowie rozegrali 5 pojedynków. Dwa mecze wygrali, dwa zremisowali i jeden przegrali. Ten wynik dał im 5-6. miejsce w gronie 12 zespołów.

Zespoły podzielono na dwie grupy. Mecze rozpoczęły się o godz. 10.00. W każdej z grup rozegrano po piętnaście spotkań systemem „każdy z każdym”. Koguty zagrały w grupie B i zajęły 3. lokatę, co nie dało im awansu do półfinałów.

Łowickie Koguty wystąpiły w składzie: Jacek Walczak  – Wojciech Pietrzak (hokeista senior, 2 bramki w turnieju), Krzysztof Gajda (1), Marcin Bieguszewski (1), Tomasz Niedziela i Michał Przybył.

Aby prezentować dobry amatorski poziom trzeba się przygotować do takich zawodów. Łowiczanie od listopada zaczynają zawsze treningi na lodowisku w Sochaczewie, gdzie spotykają się dwa razy w tygodniu o godz. 19.30. Kapitan zespołu Krzysztof Gajda stara się aby na treningu było co najmniej 8 osób. Wtedy można pograć po czterech i to jest dobra zabawa, która wymaga dobrej kondycji.

– Poziom zawodów był dobry i myślę, że nasz wynik jest przyzwoity. Muszę jednak przyznać, że turniej był bardzo wyczerpujący. Najgorsze było oczekiwanie na kolejne mecze. W tych przerwach można było zdjąć sprzęt, a potem znów trzeba było wiązać łyżwy i na lód. Cały dzień spędziliśmy na tej imprezie, ale to jest nasze hobby – skomentował kapitan Kogutów Gajda. 

Impreza w Mszczonowie cieszy się co raz większą popularnością wśród amatorskich drużyn hokejowych z całego kraju. Po raz pierwszy  zagrali zawodnicy z Suchedniowa (woj. świętokrzyskie), Jastrzębia Zdrój (woj. śląskie) i właśnie z Łowicza (woj. łódzkie). Co roku grają w niej reprezentanci Zgierza, Grodziska Mazowieckiego, Radziejowic, Skierniewic, Milanówka czy Tarczyna.

Łowiczanie pasjonują się hokejem od wielu lat. W 2015 roku grali nawet w Amatorskiej Lidze Województwa Łódzkiego w Hokeju, gdzie rywalizowało osiem zespołów z: Sieradza, Łodzi, Konstantynowa, Skierniewic, Zgierza i Bełchatowa.

Końcowa tabela grupy A:

1. Jeże I Zgierz 5 11 18-7
2. Orły Grodzisk Mazowiecki 5 10 12-6
3. Kaczory Radziejowice 5   9 14-9
4. Kojoty Suchedniów 5   7 11-13
5. Jeże II Zgierz 5   4   5-14
6. Raki Skierniewice 5   1   3-14


Końcowa tabela grupy
B:

1. Diabły Grabce 5 15 11-2
2. Granatowi Milanówek 5   8   5-2
3. Koguty Łowicz 5   8   4-4
4. Wydry Tarczyn 5   7   7-9
5. Silesia Bulls Jastrzębie Zdrój 5   3   8-12
6. Wydry Komorniki 5   1   5-11


Mecze półfinałowe:
Jeże Zgierz – Granatowi Milanówek 5:0
Diabły Grabce – Orły Grodzisk Mazowiecki 0:0, w rzutach karnych 1:2.

Mecz o 3. miejsce:
Granatowi Milanówek – Diabły Grabce 0:1

Mecz o 1. miejsce:
Jeże I Zgierz – Orły Grodzisk Mazowiecki 3:1

1. Jeże I Zgierz
2. Orły Grodzisk Mazowiecki
3. Diabły Grabce
4. Granatowi Milanówek
5. Kaczory Radziejowice
    Koguty Łowicz
7. Kojoty Suchedniów
    Wydry Tarczyn
9. Jeże II Zgierz
    Silesia Bulls Jastrzębie Zdrój
11. Wydry Komorniki
     Raki Skierniewice

 

Fot.: Dorota Nowosad.
Fot.: Dorota Nowosad.

3 komentarze

  1. Gratuluję tak dobrego rezultatu i proponuje ten wynik dedykowac pamięci Piotra bo to już niedługo 2 rocznica

  2. Łowickie koguty jak parowe mlyny …👍

  3. Gratulacje Koguty!
    Szkoda, że brakuje mojego ulubionego zawodnika – Petera ;(
    Kibicuję Wam, mimo wszystko.