Łowickie.pl zaprosiło dzisiaj, 2 września, dziennikarzy na konferencję prasową do siedziby Stowarzyszenia Łowickie.pl. Tematem konferencji była piątkowa (30 sierpnia) rezygnacja Mariusza Siewiery ze stanowiska wiceburmistrza Łowicza oraz dalsze plany radnych Klubu Łowickie.pl po wyjściu z koalicji z Łączy nas Łowicz. 

 

Mariusz Siewiera dziękował pracownikom ratusza oraz jednostek mu podległych za współpracę. Mówił, że nie żałuje decyzji o objęciu funkcji drugiego wiceburmistrza, ani nie żałuje decyzji o rezygnacji. Zaczął pracować w urzędzie, ponieważ w trakcie kampanii wyborczej Łowickie.pl zawarło umowę koalicyjną z Łączy nas Łowicz i on chciał być gwarantem jej realizacji. Tak się nie stało. Uważa też – o czym już mówił w piątek, że nie było dobrego przepływu informacji (albo wcale go nie było) między nim a Krzysztofem Kalińskim, w sprawach, które burmistrz mi powierzył. Nie zgadzał się z niektórymi decyzjami burmistrza. 

Robert Wójcik, szef Klubu Radnych Łowickie.pl podał dwa przykłady programu Łowickie.pl, który miał być realizowany w wyniku koalicji, a nie jest: sprzedaż mieszkań komunalnych najemcom (podkreślał, że nie chodzi o rozdawnictwo, ale o bonifikatę rzędu 30%) oraz tzw. bon żłobkowy. 

Decyzje nie akceptowane przez Siewierę i osoby z jego środowiska to niedawne powołanie przez burmistrza Władysława Michalaka na członka zarządu ZEC w Łowiczu oraz zmiany organizacyjne w Urzędzie Miejskim, w wyniku których został ogłoszony konkurs na naczelnika. Jak dzisiaj wiadomo został nim – czego się chyba wszyscy spodziewali – Krystian Cipiński, szef sztabu wyborczego Krzysztofa Kalińskiego w ostatnich wyborach.

Rober Wójcik deklarował, że Łowickie.pl, po wystąpieniu z koalicji nie będzie totalną opozycją. Radni będą pracować merytorycznie, składając swoje propozycje. Popierać będą dobre rozwiązania, przeciwni będą takim, jakie uznają za złe. Chcą współpracować z wszystkimi klubami. 

 

17 komentarzy

 1. Tak trzymać panowie

 2. Czy ktoś może mi napisać, ile kosztowało miasto to wiceburmistrzowanie Siewiery, i co miasto w tym czasie zyskało? Siewiera w tamtej kadencji krytykował wiele wydatków miasta, a tymczasem po ostatnich wyborach zgodził się, żeby w małym Łowiczu był etat drugiego wiceburmistrza. Zastanawiam się, czy Kaliński na koniec tej wielkiej, fantastycznej kariery Siewiery w UM nie powinien dać mu medalu z kartofla, bo chyba zasłużył w końcu na jakieś uznanie? Prawda?

 3. Robert Wójcik

  Jack Black – uważaj bo przekraczasz granice, których nie powinno się przekroczyć, na które są już odpowiednie paragrafy w Kodeksie Cywilnym!!!! Zawsze można ustalić twój IP.

  • Jack Black

   W sumie to jest różnica między wyglądem a’la przygłup a byciem przygłupem… Ale jeżeli obraziłem to przepraszam.

  • Jack White

   Zawsze śmieszy mnie jak władza powołuje się na ochronę dóbr osobistych. Niech Pan Szanowny Wójcik walczy o ochronę skoro dobra te posiada. Jednak Panie Szanowny są też inne kodeksy, przy pomocy których można domagać się praworządności w mieście, jakoś po tamte Pan nie sięga, a Pańskie lowickie.pl powszechnie głosi, że KJK to raczej z tych niedopełniających obowiązków i przekraczających uprawnienia. Straszysz Pan jakiegoś gościa z netu, a tam impotencja Pana dopadła?

 4. Brawo,pokazaliście,że poza interesowną kliką burmistrza są porządni wśród radnych,zresztą te osoby zawsze były godne szacunku(z rozmów ze znajomymi,nie tylko moja opinia).Pan Wójcik niech nie bierze krytycznych komentarzy pod uwagę,gdyż pisze je ktoś z kliki zazdrosny,że ma tak dobrą opinię wśród ludzi.

 5. Jack Black

  No cóż pan Wójcik jak zawsze…przykrótka koszula i skarpety! Weź się ogarnij człowieku, bo za inteligenta się masz a wyglądasz pan jak przygłup.

 6. Chcą współpracy z wszystkimi klubami?

  W artykule napisano cyt. “radni Lowickie.pl chcą współpracować ze wszystkimi klubami”. W takim razie to, co w drugiej turze było nie do przyjęcia (dogadanie się z Kubą Wolskim) teraz nagle jest możliwe. Znam aktywistę Lowickie.pl, która z PiS-em nie wymieniłaby nawet uścisku dłoni. Aktywistkę wpływową w Lowickie.pl. Wobec tego słabo widzę tę współpracę.

 7. Czyli oficjalnie rezygnuje bo nie ma bonifikat i bonów żłobkowych a nieoficjalnie bo nikt z łowickie.pl nie dostał żadnej intratnej i ciepłej posadki .

 8. Dzięki wam wygrał KJK

  Nikt jakoś nie zająknął się na temat wyniku wyborów. KJK nie siadałby do stołu z Lowickie.pl gdyby nie bał się o wynik wyborów. Lowickie.pl dało mu swoje głosy za czcze obietnice. Skoro radny zwany Robertem mówi, że 12 lat przekonywania KJK nie dało pozytywnego rezultatu, to na jakiej podstawie myślał, że teraz się uda? KJK ograł Lowickie.pl jak chciał. DZIĘKI WAM GŁUPTASKI WYGRAŁ WYBORY. Za 4 lata Cipek zgarnie wszystko. Od powołania go na naczelnika ruszyła kampania. Wy natomiast zabieracie zabawki z piaskownicy, a Maniuś się głupkowato cieszy.

  • A co oni mają powiedzieć? Przyznać głośno że dali ciała? 6 chłopa siedzi za stołem, w tym 4 się śmieje, 1 zaciska usta i 1 patrzy w telefon, czyli 4 dobrze się bawi, 1 widzi ale nic nie powie bo tamci są mu potrzebni i 1 chyba “techniczny” (zawsze taki musi być). W Twoim komentarzu jest tylko prawda i to ta dotycząca przeszłych jak i przyszłych wyborów.

 9. Nie żałuje decyzji o przyjęciu stołka , i i nie żałuje decyzji o rezygnacji? Jaja jakieś ? Jedno wyklucza drugie .. skoro nie dogadywał się w UM to mysi żałować ze wdał się w taki układ … nie róbcie z ludzi debili… przepros wyborców których zawiodłeś , napisz ze byla to zła decyzja a nie takie bajaluki… trochę honoru

  • Czytaj ze zrozumieniem. Wchodząc do koalicji była inna sytuacja a przy końcu tego bytu była inna. Ja tam załapałem, jeśli dla Ciebie to ciężka sprawa złóż CV do ratusza – tam się nadajesz

 10. Brawo Panowie!!! za 4 lata wygrywacie wybory!!!!

 11. Panowie kto pierwszy do Burmistrza Kalińskiego po stołeczki???

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.