Długo trzeba było czekać na profesjonalne strzyżenie, dlatego od rana dzisiaj, 18 maja, są oblegane zakłady fryzjerskie w Łowiczu. To pierwszy dzień w którym mogą być one otwarte, w efekcie kolejnego etapu odmrażania gospodarki.

Grupa mężczyzn czekających w kolejce do zakładu Jana Drutowskiego przy ul. Browarnej. fot. Tomasz Matusiak

Tak jak i w innych zakładach, obowiązują u fryzjerów zaostrzone zasady higieny, takie jak dezynfekcja czy trzymanie odległości pomiędzy stanowiskami. Efektem limitów klientów, którzy mogą przebywać w środku, są kolejki oczekujących na zewnątrz. Takie kolejki widać na przykład przed męskim zakładem fryzjerskim Jana Drutowskiego przy ul. Browarnej.

W zakładzie fryzjerskim Jerzego Lędziona od rana wszyscy mają mnóstwo pracy, a klienci wciąż przychodzą i dzwonią. fot. Tomasz Matusiak

– Zaczęliśmy pracę za 10 ósma, rozpoczynając od dezynfekcji, ale pierwszy klient czekał już od siódmej – mówi z kolei Jerzy Lędzion, właściciel zakładu przy Zduńskiej. – Do godziny 8.40 mieliśmy już 8 klientów, to dużo więcej niż normalnie, a strzyżenie trwa teraz dłużej, ze względu na konieczność bardzo dokładnej dezynfekcji wszystkich używanych urządzeń.

Grupa mężczyzn czekająca w kolejce do zakładu Jana Drutowskiego przy ulicy Browarnej. fot. Tomasz Matusiak
Dłuższe kolejki i czas oczekiwania nie zniechęcają jednak klientów, którzy na ten moment czekali od początku epidemii. – Powiem szczerze, że brakowało mi tego bardzo, dlatego jestem tu już od samego rana – powiedział nam pan Jarosław, jeden z klientów. – W czasie epidemii każdy w rodzinie stawał się fryzjerem, ale jednak nie ma to jak usługa profesjonalisty.

Jerzy Lędzion przyjmuje klientów w przyłbicy ochronnej, a wnętrze zakładu jest też ozonowane.. fot. Tomasz Matusiak
Jerzy Lędzion przyjmuje klientów w przyłbicy ochronnej, a wnętrze zakładu jest też ozonowane.. fot. Tomasz Matusiak

10 komentarzy

 1. Ciekawe po co te maseczki….ludzie ale naiwni jesteście…

 2. Mam brode i fryzjer zawsze wyrównał w maseczce ni będzie łatwo.

 3. zajeta przez ledziona

 4. Żony szukam

  Mi się podoba ta ruda fryzjerka z salonu Lędziona. Kto jest tego samego zdania niech się dopisze.
  No a przy okazji może ktoś wie czy jest wolna?

 5. Drogie panie fryzjerki obowiązują was rękawiczki ochronne!

 6. A klienci przepraszam to gdzie mają maseczki? Jakoś nie widzę by mieli wykonywane zabiegi dotyczące twarzy, więc maseczki według wytycznych obowiązkowe. Co na to fryzjerki?

  • A Prezydent Duda w Bieszczadach nosił? A nie, przepraszam, walczył z ostrym cieniem mgły, a wówczas nie tylko o imię się nie pyta ale i maseczki nie nosi. Przykład idzie z góry, więc maseczek nie nosimy 🙂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.