21 lipca w Skansenie Wsi Łowickiej w Maurzycach odbędzie się kolejna edycja Łowickich Żniw. W tym roku impreza została nazwana przez organizatorów „Folklor ludowy szyty na miarę”.

Łowickie Żniwa w skansenie w 2018 r. fot. mwk

Pod podobną samą nazwą Folklor ludowy szyty na miarę – i Ty możesz zostać małym projektantem mody” Centrum Promocji ogłosiło konkurs plastyczny dla dzieci z powiatu łowickiego w wieku od 6 do 12 lat. Każdy uczestnik konkursu wykonać może własnoręcznie, bez pomocy osób trzecich, tylko jedną pracę w formacie A4, wybranymi przez siebie technikami plastycznymi (rysunek, malarstwo, kolaż, techniki mieszane). Tematem pracy ma być interpretacja nazwy imprezy i konkursu czyli, jak rozumiesz „Folklor ludowy szyty na miarę”.

Prace konkursowe można składać do przyszłego piątku, 19 lipca w Centrum Promocji przy Starym Rynku 17. Do pracy należy dołączyć formularz zgłoszeniowy i zgodę na przetwarzanie danych osobowych – są one do pobrania u organizatora. Wręczenie nagród dla laureatów konkursu odbędzie się podczas Łowickich Żniw w skansenie.

W programie imprezy zaplanowano: o godz. 13. mszę św. w kościele w skansenie, od godz. 14 – obrzęd żniw w wykonaniu zespołu „Boczki Chełmońskie”, o 15.30 – oficjalne otwarcie imprezy w amfiteatrze, o 15.45 wręczanie nagrody Łowicka Róża, od 16 – konkurs kapel ludowych.

O 17.50 na scenę pod strzechą wkroczą Trebunie Tutki z koncertem. O 19 – discopolowy zespół Cosmo, o 20 – Defis, który również gra disco polo. Zakończenie imprezy zaplanowano o 21.30.

Poza sceną nie zabraknie atrakcji: wystawione będą stosika KGW z powiatu łowickiego, między godz. 15 a 17 odbędzie się pokaz pieczenie chleba w piecu chlebowym, wraz z degustacją. Swoją obecność zapowiedziało m.ni. Stowarzyszenie Retro Łowiczanka.

Starostwo, jak co roku, zapewni darmowy dojazd z Łowicza do Maurzyc wynajętym autobusem. Będzie on kursował ze Starego Rynku do skansenu o pełnych godzinach, począwszy od godz. 12.00 do 19.00.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.