Trzy samorządy z powiatu łowickiego otrzymały dofinansowania inwestycji drogowych z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju w ramach Rządowego Programu na Rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów Poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Największe pieniądze, bo aż 3 miliony złotych trafią do Łowicza.

W przypadku Łowicza dofinansowana zostanie budowa ul. Dmowskiego i rozbudowa ul. 1 Maja wraz z infrastrukturą techniczną.

Rondo jest już przejezdne
Rondo jest już przejezdne

Prace wykonuje konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Budowlano Produkcyjne TRAKT Bobrzak, Tecław sp. jawna z Woźniakowa pod Kutnem – liderem konsorcjum i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych sp. z o.o. z Kutna – partnerem konsorcjum, za kwotę 10 207 770 zł.

Wykonano wszystkie rozbiórki, większość infrastruktury podziemnej inwestycji, tj. kanalizację sanitarną, deszczową z separatorami i kratami deszczowymi, oświetlenie uliczne, przekładkę kabli energetycznych, przekładki instalacji gazowych, kanał technologiczny.

Wykonano większość podbudowy drogi i położono asfalt w 50 proc. Wykonano rondo na skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Dmowskiego, które obecnie jest przejezdne. Trwa wykonywanie rowu odprowadzającego wodę, chodników, podbudowy pod ścieżkę rowerową i zjazdów.

Gmina Bielawy otrzymała dofinansowanie przebudowy ul. Garbarskiej w Bielawach i drogi we wsi Bielawska Wieś. Na całość zadania gmina miała zapisane w budżecie 250 tys. zł.

Gmina Kocierzew

Południowy otrzymała dofinansowanie wykonania drogi od kościoła w Kocierzewie Południowym do Kocierzewa Północnego (ok. 690 m), co ma kosztować ok. 200 tys. zł.

3 komentarze

  1. Mieszkanka

    A kiedy w gminie Bielawy zrobią porządną drogę na Marianów? Wysypanie na kawełek szlaki to nie jest naprawa..

  2. Drogi w Bielawach a na Emilianowie Łazinie juz sie robią drogi polne … i gdzie tu sprawiedliwość

  3. Gdzie ten hejt pod tyt. Te pisiory dały kase na drogi, co tak mało, dlaczego Łowicz ma najwięcej itd. No ja się pytam gadzie.
    Pozdro dla typowych cebulowych januszy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.