Miasto ma nadzieję na drugą, po budowanym już wiadukcie nad torami w ciągu ulicy 3 Maja, dużą drogowo-kolejową inwestycję, która wpłynie na bezpieczeństwo i usprawnienie ruchu w Łowiczu. Chodzi o tunel pod torowiskiem na ul. Armii Krajowej.

W błyskawicznym tempie (przez 2 miesiące) opracowana została koncepcja jego budowy, która została przedłożona do analizy PKP Polskim Liniom Kolejowym.

Przejazd kolejowy w Łowiczu
Przejazd kolejowy w Łowiczu

Gdyby została zaakceptowana, to inwestycja szacowana na 20 mln zł, mogłaby być w dużej części, sfinansowana z puli 300 mln zł, jakie ma PKP PLK przeznaczone na poprawienie bezpieczeństwa na skrzyżowaniach kolejowych.

Czy Łowicz mógłby z tych pieniędzy skorzystać?

Jakie wydatki związane z budową tunelu byłyby po stronie miasta i które ulice zostałyby przebudowane – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

11 komentarzy

 1. U nas w Lublincu chca wydac 100 mln ( sto !!! ) na budowe wiaduktu a u was tylko 20 mln na tunel. Cieszcie sie.

 2. I to jest to! Brawo burmistrzu!

 3. “W błyskawicznym tempie (przez 2 miesiące) opracowana została koncepcja […]” – jak zwykle…
  Ludzie, kiedy zrozumiecie, że takie projekty to miasto z Burmistrzem na czele to powinno mieć takie projekty w szufladzie gotowe już co najmniej! od powzięcia informacji o modernizacji torów kolejowych… No ale jak się potrafi tylko łatać na bieżąco i nie myśli się w kategoriach lat na przód, to takie tego są efekty.

  • bzdury

  • No tak, najlepiej trzymać w szufladzie kilka lat “pułkownika” na każdą możliwą inwestycję, a później się okaże, że dokumenty nie są już aktualne i trzeba ponownie wykonać dokumentację/koncepcję i wybulić kolejny raz pieniądze…

 4. Potrzebne jest inne, tańsze rozwiązanie. Szkoda aż tyle wydawać na taką rzecz. To za drogo

 5. gościu ;jesteś glupszy jak ustawa przewiduje

 6. Kolejne rondo

 7. Kolejna konferencja tych dupków z PIS będzie przy torach kolejowych.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.