Nie tego oczekiwali kibice łowickiego Syntex-Księżaka od swojej drużyny. Apetyt był na zwycięstwo, a spotkanie 24. kolejki II ligi koszykówki męskiej z Klubem Koszykarskim Warszawa podopieczni trenera Roberta Kucharka przegrali 67:71.

Początek spotkania w wykonaniu łowiczan przebiegał na wyrównanym poziomie, choć goście zakończyli pierwszą kwartę jednopunktowym prowadzeniem. Niestety w drugiej kwarcie Warszawiacy zaczęli powiększać swoją przewagę i choć po przerwie Księżak zdołał odrobić straty, a nawet przez chwilę mieć jeden punkt przewagi, to nie udało się jej utrzymać. Zdecydowanie za mało ugrali gracze rezerwowi, przy trzydziestu punktach zdobytych przez gości, łowiczanom udało się tylko osiem. kolejny raz pojawiły sie problemy w ataku, co miało konsekwencje na wynik całego spotkania.

Najwięcej punktów dla Syntex-Księżaka zdobyli: Bartosz Włuczyński (17), Michał Świderski (15) i Hubert Makuch (14).

– Przede wszystkim gratuluję drużynie z Warszawy. Nam zabrakło jakości gry w ataku. Zawiodła również “ławka”, która dała za mało punktów. Rotacja była za mała. Wydaje mi się, że i tak nieźle walczymy, przegraliśmy czterema punktami, przed nami w tabeli znajdują się tylko dwie drużyny – Warszawa i Lublin. Przed nami kolejny mecz derbowy, organizujemy kibiców i jedziemy walczyć o zwycięstwo. Trzeba grać dalej – skomentował po meczu trener Kucharek.

24. kolejka II ligi koszykówki męskiej – klasa B:

KS Syntex-Księżak Łowicz – Klub Koszykarski Warszawa 67:71 (19:20, 11:18, 21:16, 16:17)

Księżak: Bartosz Włuczyński 17 (2×3), Michał Świderski 15 (2×3), Hubert Makuch 14 (2×3), Mariusz Wójcik 8 (2×3), Bartłomiej Bojko 5 oraz Maciej Cukierda 5, Daniel Nieporęcki 3 (1×3), Mariusz Przygucki i Szymon Aniszewski.

Najwięcej dla KK: Michał Wojtyński 17 (3×3) i Przemysław Lewandowski 12 (2×3).

KS Rosa-Sport III Radom – KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 92:82

ZKS Stal Stalowa Wola – ŁKS AZS UŁ SG Łódź 54:62

TBV Start II Lublin – KKS Pro-Basket II Kutno 78:59

KU AZS UJK Kielce – Żubry Leo-Sped Białystok 65:77

AZS UMCS Lublin – AZS PŚK Galeria Echo Kielce 82:44

Sokół Ostrów Mazowiecka – KS Shmoolky Warszawa 70:80