Łowicz

fot. Tomasz Matusiak

Art Piwnica bez prądu. Czy to koniec klubu?

Zamknięta krata na drzwiach i kartka o treści: „Z powodu bezprawnego odłączenia prądu przez nowego dyrektora muzeum lokal nieczynny” – od soboty zamknięta jest Art Piwnica przy ul. 3 Maja, klub od 5 lat działał w pomieszczeniach wynajmowanych od Muzeum w Łowiczu.

Czy to na pewno był dobry pomysł?

Czy to na pewno był dobry pomysł?

Minął już ponad tydzień, odkąd Rada Miejska w Łowiczu przyjęła na sesji uchwałę, w myśl której od 1 stycznia 2020 roku zostanie zniesiona strefa płatnego parkowania na Starym i Nowym Rynku oraz na ulicy Zduńskiej. Emocje wokół tej sprawy nie przestają być jednak gorące.

Słowiki z Indonezji oczarowały łowicką publiczność

Słowiki z Indonezji oczarowały łowicką publiczność

W sali barokowej łowickiego muzeum wystąpił w niedzielę, 17 listopada, akademicki chór D’Voice Sekolah Vokasi Uniwersytetu w Bogor z Indonezji pod batutą dyrektora muzycznego i dyrygenta Asep Aryanto. Studenci oczarowali swymi głosami publiczność, a występ zakończył się oklaskami na stojąco.

Moda plus size w Łowiczu

Moda plus size w Łowiczu

W Łowiczu trwa Plus Size Fashion Days Poland. W sobotę, 16 listopada, w sali bankietowej Hotelu Eco miał miejsce pokaz mody dla puszystych pań, a w niedzielę, 17 listopada, odbędą się otwarte targi, na których będzie można kupić produkty kilkunastu marek, będą promocje i atrakcje towarzyszące.