Łowicz

W Piaskach piorun zapali słomę

W Piaskach piorun zapali słomę

Gwałtowna burza, która wczoraj 19 września przeszła nad Łowiczem, nie spowodowała zniszczeń, które zgłoszone zostałyby do służb ratunkowych. Na terenie powiatu odnotowano jednak dwa zdarzenia z nią związane – oba na terenie gminy Nieborów.

Æwiczenia stra¿¹ckie "Karambol 2019". fot. Tomasz Bartos.

Strażacy ćwiczyli pod Nieborowem

Na odcinku dawnej Drogi Krajowej nr 70 pod Nieborowem miały miejsce, dziś 20 września, powiatowe ćwiczenia strażackie „Karambol 2019”. Wzięło w nich udział ponad 50 strażaków z JRG w Łowiczu i Łodzi oraz jednostek OSP z powiatu łowickiego.

Dzień Sportu i Zdrowia w I LO

Dzień Sportu i Zdrowia w I LO

„W zdrowym ciele, zdrowy duch” – przypominało dzisiaj, 20 września, I LO i Sanepid w Łowiczu, które w godz. od 9.30 do 12 zorganizowały dal dzieci i młodzieży Dzień Sportu i Zdrowia. Poza licealistami z Chełmońskiego, brało w nim udział 12 szkół, m.in. z Mastek, Domaniewic, Nieborowa i Łowicza.

Zasłonięte przez drzewa wejście i napis informujący o siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łowiczu. fot. tb

Czy te drzewa przeszkadzają?

Już niebawem Miejska Biblioteka Publiczna przeniesie się ze swojej dotychczasowej siedziby z os. Bratkowice do nowej w budynku po Gimnazjum nr 1. Tylko kto do niej trafi, gdy napis informujący o jej siedzibie jest zasłonięty przez drzewa?

Pogoda nie wystraszyła dzieci z Trójki

Pogoda nie wystraszyła dzieci z Trójki

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Grunwaldzkiej w Łowiczu odbył się dzisiaj piknik Pożegnanie Lata na Korabce. Zabawa była wstępnie planowana na boisku, ale organizatorzy zdecydowali się ją częściowo przenieść do sali po wcześniejszych opadach deszczu.

Prace społeczne i kary pieniężne za nienawistne wpisy w internecie

Prace społeczne i kary pieniężne za nienawistne wpisy w internecie

Obowiązkowe prace społeczne, kary pieniężne i przepadek telefonów, które służyły do popełnienia przestępstwa – takie wyroki usłyszeli dzisiaj, 18 września, Paweł K. i Wiktor Ż., którzy przed Sądem Rejonowym w Łowicza byli sądzeni za nienawistne i wulgarne wpisy internetowe, jakie opublikowali na Facebooku w styczniu tego roku, po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.