Łowicz

Radosny dzień w diecezji łowickiej

Radosny dzień w diecezji łowickiej

Każdy nowy kapłan jest dla Kościoła na wagę złota. O ich roli mówił dzisiaj, 30 maja, na mszy w bazylice katedralnej ks. bp Andrzej F. Dziuba, ordynariusz diecezji łowickiej, który udzielił święceń prezbiteratu dwóm diakonom.

Oczyszczalnia ścieków w Łowiczu, fot. arch. NŁ

Jednak drożej o 2 mln zł

Ratusz otworzył przetarg na drugą część modernizacji oczyszczalni miejskiej. Najtańsza oferta jest o 2 mln. 268 tys. zł droższa od zarezerwowanych środków.

Nieruchomość miejska przy ul. Mostowej 22 zabudowana jest dwoma oficynami wewnątrz podwórka, w których jest łącznie 11 mieszkań. Dzisiaj tylko 5 z nich jest zamieszkałych przez 11 osób. fot. Mirosława Wolska-Kobierecka

Wyrzucić ludzi? Sprzedać bogatemu?

Mieszkają w ruderach. Parterowe, bez izolacji, ciemne, położone w głębi podwórza. Niektóre już puste. I czasem się palą. Tak jak pod koniec kwietnia, gdy jedna z tych oficyn, już wcześniej opuszczonych, płonęła, bo ktoś tam się włamał i zaprószył ogień. Czy można z nimi coś zrobić?

fot. Tomasz Matusiak

Co z zapowiadanymi zmianami w budżecie Łowicza?

Najpierw padła ze strony burmistrza propozycja zmian w budżecie i zaciągnięcia kredytu, później dwie autopoprawki, w końcu wycofane. Mimo długich narad za zamkniętymi drzwiami podczas przerw w obradach, nie udało się dzisiaj, 28 maja, przyjąć tych uchwał. Radni wrócą do tematu jutro.

Starosta i biskup dla pielgrzymów. Dowiozą na Jasną Górę

Starosta i biskup dla pielgrzymów. Dowiozą na Jasną Górę

Łowicka pielgrzymka na Jasną Górą została ograniczona do dwudziestoosobowej grupy, pokonującej odcinki trasy rotacyjnie (tj. w 5-osobowych grupach na zmiany). Wiadomo, że w naszym mieście i okolicy było dużo więcej wiernych, którzy chcą uczestniczyć w jasnogórskich uroczystościach w święto Zesłania Ducha Świętego, czyli w najbliższą sobotę.

Niech nikogo nie dziwi, jeśli linie telefoniczne w PUP będą zajęte. Pani Aleksandra i Jadwiga w ostatnich dniach niemal cały czas muszą mieć słuchawki przy uszach. fot. Tomasz Matusiak

Mogą sięgnąć po kolejne miliony

Pomoc państwa dla przedsiębiorców dotkniętych lockdownem bywa różnie oceniana. Niektórzy twierdzą, że jest zbyt duża jak na możliwości państwa, inni, że powinna być większa i trafia do adresatów zbyt późno. Jak jest naprawdę?