Łowicz

Kosze na odpady. Fot. archiwalne, Tomasz Bartos

Czy nauczymy się segregować śmieci?

Od nowego roku możemy spodziewać się, że opłaty za odbiór śmieci w Łowiczu wyniosą 31 zł od osoby. Ustawodawca nałożył obowiązek segregacji, więc nie będzie już możliwości zadeklarowania, że segregować nie będziemy. Jeśli firma odbierająca śmieci sprawdzi, że nie segregujemy lub robimy to źle – zapłacimy stawkę karną – dwukrotnie większą.

Grupa przestępcza

Grupa przestępcza

„W naszej firmie od dwóch lat, jeżeli chodzi o przetargi, w większości były to przekręty; kilkanaście. Charakter tych spraw i ich rozpiętość każą myśleć, że działa grupa przestępcza. Żeruje na majątku PGK, ale swoje działania rozszerza także na Zamość

Zerwać umowę. Natychmiast!

Zerwać umowę. Natychmiast!

Choć CBA przeszło miesiąc temu poprosiło o dokumenty dotyczące przetargu, w którym Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zamościu wybrało o 2 mln zł (!) droższą ofertę, Rada Nadzorcza spółki o wszystkim dowiedziała się dopiero po naszej publikacji. I… uznała, że umowę z tym wykonawcą należy rozwiązać

OSP Łowicz znowu w przedszkolach

OSP Łowicz znowu w przedszkolach

Wzorem ubiegłego roku, druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Łowiczu prowadzą cykl spotkań propagujących bezpieczeństwo wśród dzieci w łowickich przedszkolach. W ostatnich dniach odwiedzili trzy przedszkola.

Fot. ZSP1 Łowicz

Pasowanie w grupie mundurowej ZSP 1

28 uczniów przystąpiło w tym roku szkolnym do grupy mundurowej działającej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Łowiczu. Pasowanie nowych członków grupy w tym roku nie było częścią święta szkoły, a stanowiło odrębną uroczystość.