Okolice Łowicza

fot. W.Waligórski

Fascynacja i żal

Najpierw było gwałtowne oczarowanie osobą Fryderyka Chopina, potem lata pielęgnowania miłości, z biegiem lat coraz trudniejszej, przeradzającej się z fascynacji w doświadczenie bycia tylko “dla” niego, w bycie właściwie służącą.

Powrót do tradycji – zapusty w Dzierzgówku

Powrót do tradycji – zapusty w Dzierzgówku

– Powracamy do atmosfery zapustów z przeszłości. Chcemy przypomnieć sobie tę piękną tradycję i pokazać ją młodym, choć dziś przybiera ona bardziej formę korowodu karnawałowego – powiedzieli nam mieszkańcy gminy Nieborów, którzy uczestniczyli dziś (23 lutego) w zapustach. Orszak przebierańców tym razem przeszedł ulicami Dzierzgówka.

W Sannikach wystąpi pianista z Japonii

W Sannikach wystąpi pianista z Japonii

Takashi Yamamoto i Bożena Stachura wystąpią w niedzielę, 23 lutego o godz. 14 w pałacu w Sannikach w koncercie z okazji 210. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Jednocześnie będzie to inauguracja 39. sezonu chopinowskich koncertów w Sannikach, które odbywają się obecnie w cyklu „Chopin – Poezja – Muzyka”, nadal przy współpracy z Towarzystwem im. Fryderyka Chopina i sannickim kołem tego towarzystwa.

Ponad 150 osób na spotkaniu nt. kolei dużych prędkości w Bolimowie

Ponad 150 osób na spotkaniu nt. kolei dużych prędkości w Bolimowie

Władze gminy Bolimów zaprosiły mieszkańców na spotkanie na temat rozważanych trzech wariantów kolei dużych prędkości, która łączyć będzie największe miasta w Polsce z Centralnym Portem Komunikacyjnym. Każda z tych linii przebiega przez teren gminy. Z uwagi na duże zainteresowanie tematem, spotkanie zaplanowane początkowo w sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy przeniesiono do Domu Ludowego. Przybyło na nie ponad 150 osób. 

Petr Dvořák / www.freepik.com


Wild boar with youngsters. Animal in the forest.

Czy rzeź dzików uratuje świnie?

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński zarządził kolejny odstrzał sanitarny dzików. Do końca maja zabite mają być 3162 dziki w różnych obwodach łowieckich w województwie, z czego 96 na terenie powiatu łowickiego (w 17 obwodach łowieckich na terenie powiatu).