Okolice Łowicza

W Łyszkowicach awantura zamiast sesji

W Łyszkowicach awantura zamiast sesji

Nie odbyła się w planowanym terminie wyznaczona na dzisiaj, 1 lipca, sesja Rady Gminy Łyszkowice. Wprawdzie radni, sołtysi i pracownicy urzędu stawili się pod Gminnym Ośrodkiem Kultury, ale dowiedzieli się, że sale w GOKiS, w której normalnie odbywają się obrady, jest zarezerwowana na zajęcia animacyjne dla dzieci, a druga na próbę wokalną Klubu Seniora „Jutrzenka”.

Mocny start finałowej fazy kampanii – u nas na Błoniach

Mocny start finałowej fazy kampanii – u nas na Błoniach

To nie było przemówienie podsumowujące, to był wstęp do dalszej walki. Właśnie w Łowiczu, na wieczorze wyborczym, prezydent Andrzej Duda zainaugurował trzeci etap kampanii wyborczej. Dlatego zresztą gościliśmy go w Łowiczu: sztab od dawna wiedział, że zwycięstwo w pierwszej turze nie jest możliwe i że potrzebne będą jeszcze dwa tygodnie […]

Fot OSP KSRG Łyszkowice

Śmiertelny wypadek na wiadukcie na autostradzie. Są też ranni

Do śmiertelnego wypadku doszło w czwartek, 25 czerwca w godzinach popołudniowych w okolicach Dzierzgówka na pasie autostrady A2 w kierunku Poznania. Kierujący samochodem marki Volkswagen Passat uderzył w tył busa Mercedes Sprinter w wyniku czego bus przewrócił się na bok, a następnie z potężną siłą uderzył w bariery energochłonne przebijając je a następnie dachował nad wiaduktem. Jeden z podróżujący busem zginął na miejscu. Kolejny wypadł na drogę pod wiaduktem i jest w stanie ciężkim.

Fot. OSP KSRP Pilaszków

Bociany nie przeżyły upadku

O pomoc przy ponownym „zainstalowaniu” bocianiego gniazda, które spadło ze słupa w Dąbkowicach Dolnych poproszeni zostali wczoraj, 24 czerwca po południu strażacy z OSP KSRG Pilaszków oraz OSP Łowicz. Niestety cztery młode bociany nie przeżyły upadku z wysokości.