Czteroosobową rodzinę Kapustów z Łowicza można było obejrzeć w sobotę, 23 lutego w porannym programie “Rodzinny ekspres”, który przygotowuje redakcja programów katolickich TVP1.

Aleksandra z mężem Piotrem oraz ich dorosłe już dzieci: Anna i Krzysztof, wystąpili w strojach łowickich. Mówili m.in. o folklorze, strojach oraz wspólnych występach w zespole Masovia-Łowicz.

Fot. archiwum prywatne
Fot. archiwum prywatne

Program “Rodzinny ekspres” ma charakter poradnikowy, w którym rozmowy z gośćmi przeplatane są felietonami. Podejmowane tematy mają pomóc widzom zrozumieć istotę życia rodzinnego w duchu chrześcijaństwa.

Odcinek, w którym gośćmi byli Państwo Kapustowie, poświęcony był m.in. szkaplerzowi, ale również nawiązywał m.in. do wspólnego, rodzinnego spędzania czasu. – Zawsze w tym programie jest jakaś rodzina z pasją. Jedni biegają, inni wspólnie robią przetwory, a my kochamy nasz folklor łowicki – powiedziała nam Aleksandra Kapusta.

Program był nagrywany jesienią ubiegłego roku. Prowadził go znany m.in. z Teleexpresu oraz relacji sportowych Rafał Patyra. Można go obejrzeć na platformie vod.tvp.pl.

Bezpośredni link do dzisiejszego odcinka:
https://vod.tvp.pl/video/rodzinny-ekspres,23022019-0925,41146315

Fot. archiwum prywatne
Fot. archiwum prywatne
Fot. archiwum prywatne
Fot. archiwum prywatne
Fot. archiwum prywatne
Fot. archiwum prywatne

6 komentarzy

  1. Pewnie kazali blokować, bo jak nie to exkomunika naczelnego. A prawda boli. I niektórzy uważają że niema problemu pedofilii w kościele i innych bezeceństw. To w czystej postaci Sodoma i Gomora.

  2. czemu lowiczanin blokuje komentarze pod orszulikiem???? boi sie prawdy

  3. Strój łowicki najpiękniejszy jest na świecie!

  4. Pozdrawiam Cię Oleńko. Bardzo ładnie wyglądacie. Cieszę się, że mogłam Was zobaczyć.

  5. Promują łowickość!