Dwoje ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Lubiankowie jest wśród najlepszych z języka angielskiego w całym województwie!

Piotr Kośmider zdobył w kuratoryjnym konkursie tytuł laureata, a jego siostra bliźniaczka Maja Kośmider została finalistką.

Organizowany przez łódzkie Kuratorium Oświaty konkurs przedmiotowy z języka angielskiego podzielony był na 3 etapy: szkolny, rejonowy i wojewódzki. Po etapie szkolnym, do rejonowego przeszło 155 uczestników, a po rejonowym do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 60 osób. Odbył się on 1 marca w Gimnazjum nr 28 w Łodzi. Piotr zajął miejsce 10 z liczbą 86 punktów, co zapewniło mu tytuł laureata (jako jednemu z siedemnastki laureatów), a tym samym zwolnienie ze sprawdzianu z języka angielskiego na koniec podstawówki, a także przyjęcie do dowolnie wybranej szkoły średniej.
Maja zdobyła 81 punktów, co dało jej miejsce 26 w województwie i tytuł finalistki. Informacja o sukcesach zostanie wpisana uczniom na świadectwa, obydwoje otrzymają też ocenę celującą z angielskiego na koniec roku i będą wytypowani do dorocznych nagród wójta swojej gminy.
Z Mają, Piotrem i ich nauczycielką j. angielskiego Wiolettą Michalak-Mokras spotkaliśmy się w szkole 7 marca. Dzięki tej rozmowie za tydzień w gazetowym wydaniu “Wieści” będziemy mogli napisać nieco więcej o sukcesie rodzeństwa.

Maja Kośmider i Piotr Kośmider z nauczycielką Wiolettą Michalak-Mokras. Fot. EWR

Komentowanie nie jest możliwe.