Łyżwiarze szybcy z UKS Błyskawica Domaniewice, Zbigniew Bródka oraz bracia Artur i Sebastian Janiccy odbywają treningi przygotowujące ich do występów w nowym sezonie. Najpierw  wzięli udział w  tygodniowym obozie szkoleniowym zorganizowanym dla zawodników naszej kadry narodowej w holenderskiej miejscowości Heerenveen, a następnie udali się na kolejny tydzień do Berlina.

Fot.: PZŁS

W Holandii łyżwiarze pracowali nad kształtowaniem sprawności wszechstronnej. Zawodnicy poddawani byli ćwiczeniom siłowym,  jeździli na rowerze, wykonywali szereg ćwiczeń stabilizacyjnych,  uczestniczyli również w różnych grach sportowych oraz przechodzili różnego rodzaju zabiegi pod okiem fizjoterapeutów naszej kadry narodowej.

Berlin natomiast był miejscem, gdzie nasi sportowcy, wraz z innymi reprezentantami Polski, ukierunkowywali swoje treningi głównie pod kątem jazdy na krytym torze, która miała służyć doskonaleniu techniki i wytrzymałości. Do trójki zawodników dołączył również kolega klubowy, Wojciech Sut. Wspólne treningi czterech reprezentantów Polski zostały pozytywnie ocenione przez trenera Mieczysława Szymajdę: – Fajnie, że  chłopaki mogli ćwiczyć w komplecie. Na pewno treningi te powinny zaprocentować zimą i są one konieczne tym bardziej, że  ciągle nie możemy doczekać się krytego toru w naszym kraju. Czekamy z niecierpliwością na powołanie do reprezentacji Polski – Dawida Sztampke. Myślę, że  jak jeszcze i Dawid zostanie objęty szkoleniem centralnym to o sukcesy będzie mu dużo łatwiej.

Fot.: PZŁS
Fot.: PZŁS
Fot.: PZŁS

Komentowanie nie jest możliwe.