Był apetyt na trzy punkty, ale nie do końca wyszło tak, jak by się chciało. Ostatecznie stanęło na jednym punkcie. W niedzielę, 1 września 2019 roku, KS Pelikan Łowicz zremisował u siebie z TS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzki 1:1 (1:0).

Przez większą część meczu wydawało się, że zła passa, która towarzyszy biało-zielonym u siebie, zostanie przerwana. Począwszy od 20. minuty, po pięknej bramce Macieja Wyszogrodzkiego, zespół trenera Mykoli Dremliuka prowadził. Pierwsza połowa zamknęła się jednobramkową przewagą i trwała aż do 82. minuty, kiedy to piłka poszybowała nad głową Macieja Humerskiego i wpadła do siatki, za plecy bramkarza. Niestety nadzieja na kolejnego gola w wykonaniu biało-zielonych umarła wraz z gwizdkiem sędziego kończącym mecz.

– Nie udało się i jesteśmy bardzo źli na siebie z tego powodu. Dużo zdrowia zostawiliśmy na boisku, chcieliśmy bardzo wygrać, ale nie możemy przełamać złej passy i wygrać meczu u siebie. Strzeliliśmy bramkę, prowadziliśmy, a w drugiej połowie cofnęliśmy się. Myślę, że pierwsza połowa dużo nas kosztowała – graliśmy wysokim pressingiem w taką pogodę, więc było ciężko. Nie znaczy to jednak, że musimy w tak łatwy sposób stracić bramkę. Musimy jeszcze mocniej pracować. Jutro czeka nas rozmowa, trening regeneracyjny. Nie przegraliśmy meczu, ale straciliśmy dwa punkty. Teraz szykujemy się na ciężki mecz ze Świtem – podsumował trener Dremliuk.

Jeden zdobyty punkt pozwala Pelikanowi utrzymać się na pozycji czwartej w klasyfikacji generalnej, ale nie jest bezpiecznie, bo z pulą jedenastu punktów są również MKS Kaczkan Huragan Morąg i TS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzki.

6. kolejka III ligi – grupa 1:
KS Pelikan Łowicz – TS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzki 1:1 (1:0); br.: Maciej Wyszogrodzki (20) – Bartłomiej Maćczak (82).
Pelikan: Maciej Humerski – Kacper Kaczorowski, Grzegorz Wawrzyński, Krystian Stolarczyk, Maciej Wyszogrodzki (75 Damian Szczepański) – Krystian Mycka (88 Filip Bućko), Piotr Piekarski – Dominik Głowiński (60 Filip Kowalczyk), Patryk Pomianowski, Kamil Woźniak – Damian Warchoł (81 Damian Kozieł).
Sędziował: Konrad Gawroński (Łódź). Żółta kartka: Piotr Piekarski (2) – Pelikan.

Unia Skierniewice Sp. zoo – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 (0:0); br.: Mateusz Kwiatkowski (66).
KS Ursus Warszawa – RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki 1:2 (1:0); br.: Sebastian Szerszeń (43) – Bartosz Snopczyński 2 (82 i 85).
MMKS Concordia Elbląg – MKS Ruch Wysokie Mazowieckie 1:1 (0:0); br.: Rafał Maciążek (90+2) – Maciej Radaszkiewicz (67).
OKS Sokół Ostróda – MLKS Znicz Biała Piska 2:1 (0:0); br.: Piotr Ziółkowski (72) i Karol Żwir (79) – Kacper Leszczyński (55 samobójcza).
Polonia Warszawa SA – KS Wasilków 1:2 (0:2); br.: Bartosz Wiśniewski (53) – Wiktor Babiński 2 (18 samobójcza i 27 samobójcza).
Legia II Warszawa SA – MKS Kaczkan Huragan Morąg 1:1 (0:0); br.:Mateusz Grudziński (72) – Anton Kołosow (46).
RKS Radomsko – GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki (n, godz. 17.00)
RKP Broń 1926 RadomZKS Olimpia Zambrów (2019.10.18, śr, godz. 18.00)

1. OKS Sokół Ostróda (1) 6 15 14-7
2. MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki (3) 6 14 12-7
3. Legia II Warszawa SA (2) 6 13 11-5
4. KS Pelikan Łowicz (4) 6 11 17-9
5. MKS Kaczkan Huragan Morąg (5) 6 11 11-7
6. TS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzki (6) 6 11 13-10
7. MMKS Concordia Elbląg (7) 6   9 6-6
8. RKS Lechia Tomaszów Mazowiecki (13) 6   8 7-6