Prezydent Andrzej Duda i minister Andrzej Adamczyk zapowiedzieli budowę 200 przystanków kolejowych w ciągu pięciu najbliższych lat. Na liście lokalizacji znalazły się też Stare Grudze w powiecie łowickim, na linii Łowicz – Łódź.


Nowy program zapowiedział 7 maja Andrzej Duda oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Na budowę nowych i odbudowę istniejących przystanków, a także wydłużenie niektórych peronów rząd ma zamiar przeznaczyć miliard złotych, w ramach walki z wykluczeniem komunikacyjnym.

W województwie łódzkim program ma objąć 9 inwestycji.

O pozostawienie przystanku w Starych Grudzach od lat walczyli mieszkańcy tej miejscowości. Zdjęcie z 2018 roku. fot. Tomasz Bartos/Archiwum NŁ

16 komentarzy

 1. Grudze stare to wieś która sobie radzi i gówno każdemu do tego co się dzieje,umiemy robić kiełbasę, masło gotować bimber a nawet swetry na drutach, chyba nam ktoś pozazdrościł,a radnego to mamy super

  • Kolega sołtysa

   Macie , macie i miejcie jak najdłużej , tylko nauczcie się pisać po polsku, bo chyba ta księżycówka Wam mózgi popaliła, a może w większości macie taką samą szkołę ukończoną jak radny i stąd te byki.

 2. Kolega wójta

  Brawo dla Radnego za zaangażowanie i doprowadzenie do finału!

  • Kolega radnego

   Brawo dla radnego,teraz księżycówkę będzie mógł przewozić pociągiem zamiast autem .

   • Do Uchania i tak trzeba dojechać autem bo tory nie dochodzą , ale i tak nie warto bo tam ,, uprzejmie donoszą,,

 3. Przydałby się w okolicy Placencji/Zielkowic na linii skierniewickiej.

 4. Ciekawski, ale krytyczny

  Czegoś nie rozumiem, być może mam niepełne informacje więc proszę o pomoc w zrozumieniu. Jeszcze rok temu jeździłem do pracy pociągiem z Łowicza do Łodzi i pociąg zatrzymywał się na stacji Grudze (stacja/przystanek de facto znajdował się w pobliżu Starych Grudz).
  Czy mają dodatkowo pobudować nowy przystanek?

  • Na mapie widać grudze i Stare Grudze. Wygląda t na modernizację Grudz oraz nowy przystanek.

   • Ciekawski, ale krytyczny

    To co te przystanki, będą w odległości 500m od siebie…?

    • Nie , zlikwidować przystanek , który istniał 100 lat, a wybudować nowy bo tak wymyśliła sobie pszczółka .

 5. Wyborca

  A co z Nowymi Grudzami? Wójt nie dba o ” okno na świat” dla swych mieszkańców, młodzież i pracujący są zmuszeni korzystać z przystanków ościennych gmin, a przecież powstanie stacji przy 704 ma najbardziej ekonomiczne i społeczne uzasadnienie.

 6. Będzie można przejechać z Grudz do Starych Grudz .

 7. Na mapie projektu były zaznaczono 2 przystanki: Grudze i Stare Grudze, zapewne szykuje się też przebudowa tego bliżej Łowicza.

 8. Fajna wiadomość 👍

 9. Z Jamna

  Super

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.