20 maja w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi Maciej Malangiewicz i Jacek Rutkowski odebrali  nagrodę Superekslibris za dotychczasowe publikacje o Ziemi Łódzkiej – w zasadzie były to publikacje na temat historii Łowicza.


Autorzy czyli Maciej Malangiewicz – dyrektor Łowickiego Ośrodka Kultury oraz Jacek Rutkowski – grafik i heraldyk, kilkakrotnie byli laureatami Złotego Ekslibrisu np. za albumy: „100 lat kina w Łowiczu”, „I wojna światowa w Łowiczu 1914-1918”, „Łowicz 1918-1939: kronika fotograficzna”.

W tym roku wśród publikacji nominowanych do nagrody Złoty Ekslibris znalazło się kilka tytułów wydanych w Łowiczu: „Z dziejów łowickich Panien Bernardynek” autorstwa Karoliny Wandy Rutkowskiej, Mariana Moskwy „Łowicki folklor muzyczny. Antologia pieśni i melodii instrumentalnych” oraz Katarzyny Skierskiej-Pięty „Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Boczki Chełmońskie”.

Więcej o tym, czym dla autorów jest ta nagroda przeczytasz w wydaniu cyfrowym oraz w papierowym nowym Łowiczaninie, 23 maja.

3 komentarze

  1. Gratulacje.Życze dalszej owocnej pracy.

  2. Gratuluję wyróżnienia! Podziwiam Panów

  3. Serdecznie gratuluję!!!!
    Prezętujecie się JAK TRZEBA.
    Super

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.