Kino Fenix i Dyskusyjny Klub Filmowy „Bez Nazwy” zapraszają na kolejny przegląd filmowy, który zaplanowano w weekend, od 18 do 20 maja. Na pięciu seansach zaprezentowane zostaną trzy tytuły.

Dramat w reż. Robina Campillo pt. „120 uderzeń serca” będzie filmem przewodnim majowego przeglądu. Akcja dzieje się w latach 90. we Francji, kiedy organizacja zrzeszająca osoby zarażone wirusem HIV walczy ze zmową milczenia rządu i organizacji farmaceutycznych.

W trakcie przeglądy nadarzy się też okazja, by obejrzeć na dużym ekranie wydawnictwo „Queen: Hungarian Rhapsody” (live in Budapest, 1986), czyli zapis koncertu zespołu Queen na Węgrzech w ramach trasy Magic Tour, która była ostatnią z udziałem Freddiego Mercury’ego. Koncert zawiera między innymi takie przeboje, jak „I Want To Break Free” i „We Are The Champions”.

Ostatnią propozycją przeglądu jest chorwacko-serbska komedia pt. „Dziennik maszynisty”, której reżyserem jest Miloš Radović. Poznamy w niej maszynistę Ilija z niechlubnym rekordem 28 zabitych. Za chwilę po raz pierwszy stery pociągu przejmie jego syn Sima, jednakże boi się, że również może kogoś zabić. Napięcie chłopaka w oczekiwaniu na wypadek staje się nieznośnie, dlatego ojciec postanawia wziąć sprawy w swoje ręce.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.