Ludzkie zwłoki, prawdopodobnie bezdomnej kobiety, zostały znalezione w sobotę, 4 kwietnia, przy ulicy Radzieckiej w Łowiczu. Na razie nic nie wskazuje na udział osób trzecich, ale dochodzenie prokuratorskie jest w toku.

Miejsce nazajutrz po tragedii. fot. Tomasz Matusiak

O godzinie 21.12 do łowickiej jednostki PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze. Wynikało z niego, że jest to po prostu pożar nieużytków i odpadków, do jakich dość często dochodzi w ostatnich dniach. Niestety, na miejscu okazało się, że prawda jest makabryczna – oprócz dużej ilości śmieci, znaleziono też w zgliszczach ludzkie szczątki. O ich znalezieniu strażacy natychmiast powiadomili policję.

Tragedia rozegrała się w narożniku nieogrodzonej działki przy nieutwardzonym odcinku ulicy Radzieckiej (patrząc od centrum Łowicza, skręca się tam w lewo z ulicy Katarzynów), przy ogrodzeniu firmy usługowo-handlowej. 

– Nie możemy jeszcze ze 100% pewnością stwierdzić tożsamości, ale wstępne ustalenia wskazują na bezdomną kobietę w wieku 51 lat, pochodzącą spoza Łowicza – powiedział nam Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Kobieta ta była w tym miejscu widywana przez mieszkańców. Urządziła sobie w tym miejscu swego rodzaju przyczółek, w którym prawdopodobnie też nocowała.

 

  

21 komentarzy

 1. Naczelnik Boczek nie ma pomysłu co z tym zrobić.
  Ale on nawet pisać nie umie. O czytaniu ze zrozumieniem zapomnieć.

 2. O rezu, nie pasi do widoku miasta; sąsiedzi widzieli, a nie uwierzyli

 3. ofiara mafii łowickiej

  A ile jest inteligentnych , eleganckich, grzecznych – przebywających w wynajetych lokalach, a zachowujących się jak bezdomni? Dużo, bardzo dużo.

 4. ofiara mafii łowickiej

  Do ~~ Apel do ŁSM i Policji !!!
  5 kwietnia 2020 at 21:08 · Reply – to co napisałeś to jest pikuś.

 5. Apel do ŁSM i Policji !!!

  Łowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa niech zrobi przegląd klatek schodowych oraz piwnic i zlikwiduje siedliska “pijaczków”, którzy notorycznie zanieczyszczają klatki schodowe.

 6. Dlaczego w Lowiczu jest ul. RADZIECKA?

 7. Takich bezdomnych jest dużo. Należy ten problem rozwiązać. Takie osoby, zanieczyszczają klatki schodowe i piwnice w blokach, zagrażają nie tylko sobie ale i innym. Policja i MOPS o nich wie, ale mamy prawo takie jakie mamy. Należy wprowadzić ustawę aby Sąd mógł takie osoby przymusowo umieszczać w Ośrodkach Pomocy Społecznej.

 8. okoliczni mieszkańcy ową bezdomną widzieli ,lecz nikomu nie zgłosili,ludzka bezduszność,brak słów

  • Bezdusznosc tak? Co ty mozesz wiedziec, policjanci sami ja tam przywozili i doreczali jej listy, bylo nie raz zgaszane i pisane ze siedzi bezdomna osoba i bic z tym nie robili, wiec prosze nie pisac ze ktos tu jest bezduszny.

  • To nieprawda,ja ja znałem.Wiele osób,min policja i MOPS proponowali jej miejsce w noclegowni ale ona nie chciała bo tam nie można pić!Poza tym Kilka ma w Poznaniu,dwóch synów są dobrze ustawieni.Ale ona nie chciała wyjechać bo synowie postawili warunek:zero alkoholu!Sama wybrała takie życie…niech jej ziemia będzie lekka😢😢😢

 9. Lilka marnie żyła i marnie skończyła…szkoda kobity,bo nikomu nie wadzila😢😢😢

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.