W gminie Zduny ku końcowi zmierzają małe inwestycje w trzech sołectwach: Złaków Kościelny, Jackowice i Wiskienica Dolna. Wszystkie zostały sfinansowane dzięki wsparciu o granty sołeckie z Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi.

Wymienione trzy sołectwa otrzymały z województwa po 10 tys. zł. wsparcia. W Złakowie Kościelnym i Jackowicach mieszkańcy na zebraniach sołeckich zdecydowali o dodaniu do tej kwoty z Funduszów Sołeckich po 3,5 tys. zł, dzięki temu w pierwszej z tych miejscowości przy strażnicy OSP powstanie altana, w której będą mogły odbywać się spotkania na świeżym powietrzu. W drugiej natomiast budowany jest plac zabaw na terenie boiska sportowego. Zamontowano tam m.in. zjeżdżalnię, bujak sprężynowy i huśtawkę.

W Wiskienicy Dolnej mieszkańcy dodali do wspomnianych 10 tys. zł kolejne 13.319 zł aby dokonać wymiany poszycia dachu Domu Ludowego, gdzie eternit został zastąpiony blachodachówką.

 

4 komentarze

  1. To dobrze że jest plac zabaw mam nadzieję że boisko wreszcie zacznie żyć bo jest najlepsze w gminie czekamy Panie Wójcie

  2. Ok to jak pracę będą zakończone to poproszę o foto

  3. Podłoże na plac zabaw idealne

    • mieszkaniec Jackowic

      Szanowny Panie czytać trzeba umieć ze zrozumieniem. Wyraźnie jest wskazane, że inwestycje zmierzają ku końcowi tzn., że jeszcze nie zostały całkowicie zakończone. Widać to chociażby na przykładzie wymiany poszycia dachowego w Wiskienicy Dolnej. Co się tyczy placu zabaw i wątpliwego podłoża informuję, że będzie ono wykonane z piasku.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.