Dzisiaj, 26 listopada o godz 9. wznowione zostały obrady Rady Powiatu Łowickiego, rozpoczęte w minioną środę.

Obecnie trwa wybór wiceprzewodniczących Rady Powiatu. Przewodniczącym został Marek Jędrzejczak z PiS, na którego głosowało 11 osób. Krzysztof Górski z Łowickie.pl, który również został zgłoszony do tej funkcji, uzyskał 7 głosów.

Przewodniczący RPŁ Marek Jędrzejczak (po środku) oraz jego zastępcy – Beata Sawicka i Waldemar Krajewski.

Głosowanie było tajne.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, na starostę zostanie zgłoszony Marcin Kosiorek, który ma szansę uzyskać poparcie radnych z ramienia PiS oraz Kukiz’15.

Aktualizacja

Marcin Kosiorek został wybrany starostą łowickim 10 głosami, jego kontrkandydatem był Krystian Cipiński, który zdobył 9 głosów.

Nowo wybrany starosta do zarządu zaproponował dwóch radnych z ramienia Kukiz’15 – Piotra Malczyka na wicestarostę i Tadeusza Kozioła. W tajnym głosowaniu każdy z nich zdobył po 13 głosów.

Nowo wybrany Zarząd Powiatu Łowickiego. Od lewej: starosta Marcin Kosiorek, wicestarosta Piotr Malczyk i członek zarządu Tadeusz Kozioł.

 

 

224 komentarze

 1. Tak sie zastanawiam co wy piszecie.. Pan Kosiorek napisał te startegie “o która sie tak czepiacie” na prosbe Pana Kalinskiego który mu za to zaplacil naszymi pieniedzmi. Jak te 14 tys ma sie do zaplacenia przez 5 lat pensji drugiemu wice burmistrzowi.. ile to bedzie ? Pół bańki? Zamknijcie jadaczki i zastanowcie sie jak głosujecie . dziekuje

 2. Ale że Wolskiego nie wzieli ?

 3. O prosze pan globus przewodniczacym. Ciekawe czy bedzie skakal z okna. Jak kiedys jak uczyl w zdunskiej dabrowie. Czy bedzie tzw 30 sekund, 3 pytania nie odpowiesz i lufa. Nastepny historyk na stanowisku

 4. Wy sie wszyscy odczepcie od Krzyka Olko- Kaliński jest ślepy- przecież Olko jest takim strategiem politycznym któremu Siewiera powinien tylko dziekować że Krzysiek ustępuje mu miejsca, zresztą cóż by znaczył Kaliński bez Krzyśka Olko- nic..Krzysiek to jest przykład nie uwiązanego w układy samorzadowca, nawet bez etatu w OSiR dałby sobie rade- myślę ze to godny następca Kalińskiego- Krzysiek OLKO następnym burmistrzem !!!

 5. Ktoś wie, kiedy kończy się kadencja przewodniczącego Społecznej Rady ds. Sportu, która działa przy burmistrzu? Sobol nic dobrego nie zrobił w tym temacie. Czas na zmiany.

 6. Smutne opuszczone miasteczko- jeszcze 20 lat temu kilka uczelni wyższych- młodzi ludzie do miasta ściągali- kwatery dla studentów, studenckie gazety, bale charytatywne– a później z roku na rok coraz gorzej- niedługo Łowicz – kilkunastotysięcznym miasteczkiem- a największą organizacją społeczną będzie Klub Seniora- aktywiści na etatach- KoSiorek, Olko, Cipiński- Wójcik- markety zamiast inwestycji dających zatrudnienie- owszem będzie wiadukt .. dla Tirów do Maspex…Klub Pelikan gdzie nie ma wychowanków, żenująca targowica- taka sama targowica tóra prowadzi na dno to miasto i powiat też

  • ty Ewa podpisz się

   • podpisuje się mam 55 lat i widzę co się dzieje- jakieś argumenty .. ze nie jest tak jak opisałem Kacper podpisz się ja mam swoją działalność – a w Łowiczu z dnia na dzień mniej młodzieży- a jak patrzą na obłudny układ w mieście i powiecie to jeszcze więcej młodych ludzi stąd wyjedzie – będziecie sobie Olkowie, Kordeccy Kosiorkowie skakac do gardeł by być przy korycie- ale koryto zostanie puste jak podatnicy wyjadą

    ]

   • Ewa ty jesteś kobieta czy facet?zdecyduj się jak piszesz:-)

   • Lili Wierciochowska

    sam się podpisz – daj przykład…

  • Ewa masz rację

 7. Panie Kordecki, skończ już pan!

 8. Proponuję na przyszłe wybory utworzyć komitet: Łączy nas Wąsata Cip.. i Zielone Berety

 9. Który Przewodniczący Rady z gmin Powiatu Łowickiego jest synem szefa Łowickiego SB?
  Resortowym dzieckiem.

  • Resortowych dzieci jest więcej.Wrzućcie nazwiska tatusiów do IPN ,a będziecie zdziwieni.Zacznijcie od Łowicza,a potem Powiat Łowicki.Miłej lektury !

  • A ty kto? Sprawdź lepiej swoje korzenie (nie korzeń bo tego to akurat nie ma co sprawdzać, taki mini…). Żeby czasem się nie okazało, że masz innych przodków niż myślisz…

 10. Michalak w cichej koalicji z PSL?????
  A tak się zawsze wypierał….
  Spójrzcie na fakty. Jest wybór Starosty: Marcin kontra Krystuś, wynik głosowania 10:9 dla nowego Starosty. 8 radnych z PiS za Marcinem i pewnie nowy Wicestarosta i członek Zarządu obaj z Kukiz.
  Za Krystusiem: 4 z PSL, czerwony, 3 z Łączy nas….. i 9 głos czyli uważam, że Michalak. Jak sądzicie moi drodzy????
  Czy to nie jest teraz cicha koalicja?
  Jakby wygrali to by nie była cicha, ale faktyczna.
  Wstyd.

 11. Małgorzata

  Łączy nas KORYTO i Powiat Łowicki kwiczy. Kwik, kwik
  Kwik, kwik

 12. Kubuś Puchatek

  Sądząc po godzinach hejterowych wypocin zdecydowana większość wygenerowała je ze swoich umysłów w godzinach pracy. I ze służbowych laptopów. Pewnie z urzędów pana Kalińskiego i Figata (do wczoraj). Czasem z błędami ortograficznymi. Czy za to wam płacą? Bohaterowie przez “ch” w internetowych kominiarkach. Ogarnijcie się co nieco, nie leczcie w ten sposób swoich kompleksów i stresów. I pozwólcie wybrańcom ludu się wykazać. Ktoś na nich głosował. A na efekty potrzeba trochę czasu.

 13. Czy w tym pisuarze każdy musi być tak brzydki? Czym oni są robieni??? ?

 14. Widok twarzy Sawickiej bezcenny ? – Dramat! Za to Kasia Słoma super!

 15. No to gratulacje.Zamienił stryjek siekierkę na kijek………Brak słów.

 16. Jak to dobrze, że pisowskie mordy nie mają większości w mieście. Opluwacze.

  • Kim Ty jestes jezeli uzywasz takiego slownictwa. Czy wywodzisz sie z patologicznej rodziny ktora posluguje sie takim jezykiem?

 17. Dajcie spokój Panu Burmistrzowi i jego ludziom wszędzie są jakieś powiązania.!
  Lepiej zobaczcie co ma Figat za pazurami!!!

  • Jak ludzie podzielą się wiedzą z CBA to Figat resztę życia spędzi nie w Bednarach tylko w więziennych kuluarach.

 18. Cipiński człowiek Kalińskiego pracuje z zastanawiając wysokim pensją rzekłbym kierowniczą, jego ojciec pracuje? w OSiR razem z Kuczyński i Olkiem, a matka Cipińskiego to gdzie pracuje?

  • Pisowskie zera zostawcie Krystiana i jego rodzine w spokoju. Popatrzcie jakie wy stołki , gdzie i za ile wam partia dała , jesteście beznadziejni

 19. Twój ojciec czym się zajmuje ?Może o swojego się bardziej zatroszcz może Cię potrzebuje a nie innym się interesujesz.Przemyśl to:-)

 20. Już się cieszę bo będę mieć robotę . Tylko muszę się zdecydować do jutra czy skarbnik czy sekretarz….

 21. Potencjał intelektualny na poziomie zero. Wstyd dla całego regionu.

 22. ojciec cipki pracuje w pelikanie więc w dni targowe zbiera opłaty targowe.jak wiadomo pelikan zarządza targowicą.

 23. Skład zarządu jak w KGW hahaha! 🙂

 24. Co za wstyd!

 25. Czym się zajmuje ojciec Cipińskiego na Targowicy?

  • Twój ojciec czym się zajmuje ?Może o swojego się bardziej zatroszcz może Cię potrzebuje a nie innym się interesujesz.Przemyśl to:-)

 26. Proszę nie straszyć urzędników zatrudnionych w powiecie i jednostkach podległych. Nie będzie żadnych masowych zwolnień- Będzie tylko rzetelny przegląd kompetencji. Nie wyobrażam sobie żeby jakiś dyrektor lub kierownik nie znał dziś choćby dwóch języków obcych- po za tym jeśli znajdą się tacy co odejdą z pracy w Starostwie- to na obecnym rynku pracy w Polsce śmiało znajda prace- Nie ma co się bać

  • Baron – będzie zastąpienie swoimi , a z twojej wypowiedzi wynika że Starosta włada minimum trzema językami – a ci co odejdą pewnie się załapią do Rad nadzorczych np. Geotermalnych. Mam nadzieję że Łowiczanin w końcu poda do publicznej wiadomości te skrywane funkcje i dochody i co kryje się za aferą Matuszewskiego w naszym powiecie łowickim.

 27. Sawicka (mąż naczelnik zk), kosmatka – horągiewka sld/psl/pis (syn policja), Gołaszewski (aferzysta z sexafery – Krus) trzoska (nieciekawe dzieciństwo) i spółka skarbu państwa, sam nie doszedł do niczego, Kasiorka nieudacznik – oprócz polityki nie ma nic (prócz urody?), spółka skarbu i rada programowa w radio. Czego tu zazdrościć??? Ci ludzie sami się odgrywają!

 28. Do tej kliki brakuje tylko siwego łba z bełchowa – wójta nieborowa ?

 29. Wieś tańczy i śpiewa

  Kozioł jak Ci się oczka świecą do kasy. Sprzedawczyku! Rodzina się poznała na tobie i Powiat też się wypnie na Ciebie.

 30. bye bye PSL

  Fucking suprise !!!!!!! Widok twarzy PSL bezcenny. …wszystko inne możesz kupić za pieniądze. 🙂 🙂 🙂

 31. za te setki tysięcy jest w mieście co zrobić a trzeci co on zrobi tylko 5lat będzie się w ratuszu z kąta w kąt wałęsał.wąsu zmień decyzje a lepiej na tym wyjdziesz.

  • Łowicz wskazał Kalinskiego, nie chciał PiSowskiej marionetki na burmistrza, wiec nie wylewaj “dobry” już tych swoich łez. W całej Polsce tworzą się różne koalicje , np PiS z SLD, PIS z PSL, KO z PiS, KO z Kukiz. To normalna kolej rzeczy, taka jest niestety polityka

 32. W mieście nie wiedzą co to honor.kto wąsu telewizorek i teraz siwier.niegospodarność rozdawnictwo.telewizorek to by w kościele za 5zł pierdziaał.jeszcze im naaród wyprawi.

 33. W mieście powstał układ za cenę setek tysięcy i układ beznadziejny- w oczach tylko antypis co nie nosi nic dobrego – układ dla koryta- a w powiecie bez żadnej dodatkowej złotówki układ naturalny PIS- Kukiz – zanim ktos to skrytykuje niech pomyśli jaki wredny układ jest w mieście

  • Bernard na czym swoją myśl, że w mieście antypis. Przecież kilku radnych w tym jak to ty nazywasz układzie to byli członkowie PiS lub radni PiS. Nie nazywałbym tak tego. To polityka. Układ w powiecie jest naturalny? Bo w Polsce Kukiz wspierał PiS. Zobacz jak spadły sondaże Kukizom, jak się kłócą “góry”. Za rok Kukiz za rok z problemami. To też polityka. Cała polityka jest śmierdząca. W powiecie niestety będzie śmierdzieć mocniej. W mieście jeden stołeczek, a w powiecie szykuje się kilkadziesiąt do zmiany. Smród będzie od Nieborowa do Bielaw

 34. BRAWO – NIEMAL PO 3 TYS NA RĘKĘ , ŁOWICZANIE ZOBACZCIE JAK PIS DAJE
  Zbulwersowani czytelnicy alarmowali naszą redakcję, że lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości po linii partyjnej są obsadzani przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w radach nadzorczych spółek, w których ma on udziały. Wskazywano na Marcina Kosiorka, szefa PiS w Łowickiem oraz Michała Trzoskę, przewodniczącego Rady Miejskiej w Łowiczu.

 35. To ładna sitwa w tym łowickim PIS z Matuszewskim na czele, czy polecą głowy. Ciche stołki w Radach Nadzorczych, jeśli to prawda co pisze Marek w komentarzu że byli w Radzie nadzorczej, a raczej tak bo Miedzianowski potwierdził że jeden i drugi to będzie ciekawie.

 36. dlaczego mają zamknąć pana ola. co ma na sumieniu.

 37. Panie Malczyk i Kozioł, czy wezmą panowie odpowiedzialność za zwolnienia, jakie teraz falowo nastąpią w starostwie i jednostkach podległych? Czy będziecie mogli spojrzeć tym ludziom w twarz? Strażacy, ludzie honoru…

  • Figat nie miał specjalnie skrupułów w zwalnianiu ludzi

  • Członkowie Zarządu nie odpowiadają za politykę kadrową Starosty. To on jest pracodawcą dla pracowników starostwa. Nie zapominajmy, o tym jak Figat został starostą to zwalniał ludzi nie patrząc na ich życie, rodziny, itd. Kogo zatrudnił? Sami wiemy.

  • Teraz i Zaraz

   Hipokryci… to przecież normalne że przychodzi nowa miotła i musi wymieść ze stołków przyjaciół królika.
   Tak zrobił poprzednik i nie miał sentymentów. C’est la vie

  • Niech panowie spojrzą tak samo jak Figat,który zwalniał ludzi , żeby zatrudnić z PSL-u.Co się komu należy -niech leży!

 38. Zastanawiam się tylko jaka posadę otrzyma sobol-kolega malczyka,ale czy Kosiorkowi nie będzie przeszkadzało że byl członkiem po i startował jej list do sejmu?

 39. Nie jestem fanem PSL, ale dzisiejszy układ w powiecie to typowe zagranie o stołki. Współczuję tym ludziom z Kukiza. Będzie się za nimi ciągnęła łatka “stołkowych”. Po drugie, ich głosami wybrano najbardziej kontrowersyjnego polityka Łowicza, który doprowadzał do marazmu , który skłócił wiele środowisk. Będą z zemsty zwolnienia w Starostwie.

 40. Burmistrz zapędził się w kozi róg.Koalicje by z diabłem założył żeby stołek utrzymać.Tylko ile to będzie kosztować.Nie warto.Idz panw cholere co pan wyprawiasz.

 41. Punkt widzenia zleży od punktu siedzenia
  LISTA PSL
  4 lata temu
  Okręg nr 2 (gm. Nieborów, gm. Nieborów):
  Krzysztof Figat, Teresa Janicka-Panek, Jarosław Papuga, Waldemar Szabelski, Iwona Wiercioch Kuźma, Stanisław Zawadzki, Grażyna Mońko i ……Waldemar Krajewski.

 42. Panie Michalak, nie pamieta Pan jak przez Kosiorka odszedl pan ze starosty. A teraz dopuscił go pan do władzy. To przykre.

 43. Panie Marcinie powodzenia. Psy szczekają i będą szczekały. Mam nadzieję, że ciężką pracą na rzecz Powiatu zamknie im Pan usta. A burmistrzowska świta niech dalej papla się w swoim bagienku.

  • Dan, prima aprilis jest innego dnia. Marcin Kosiorek i ciężka praca, hahaha. Już się sprawdził w tych ciężkich pracach, najbardziej nad strategią dla spółki przy Kaliskiej. Ciekawe czy zwrócił pieniążki za tego bubla. Muszę jako obywatel zapytać o to w urzędzie

  • dan jesteś głupi jak but

 44. U nas to wersal.
  Zobaczcie co sie wyprawia gdzie indziej
  Władza jest najważniejsza: PiS buduje koalicję z bohaterem afery korupcyjnej
  Prawo i Sprawiedliwość zawarło koalicję z Porozumieniem Samorządowym Henryka Stokłosy. To były senator, bohater głośnej afery korupcyjnej, skazany w 2013 roku na 8 lat więzienia (w 2014 roku Sąd Apelacyjny orzeczenie uchylił i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia). Sprawa jest tym bardziej kuriozalna, że Stokłosę PiS ścigał w trakcie swoich pierwszych rządów.

 45. Kaliński wracaj na prawice- nie marnuj pieniedzy podatników na etat dla siewiery – przestań słuchąc olków – i ormowca chociaż ten zrobi jak każesz- koalicja w mieście jest tragiczna i skandaliczna ze ponad pół miliona złoty burmistrz kupuje sobie układ który nic nie wniesie, tylko izoluje miasto- a wszystko to ma przepaść bo kiedyś olko rywalizował o kasie z koralem:) Jak juz tak mam byc to walnijcie jeszcze z siedem etaów na OSirze, po Zukach i innych miejskich jednostkach no i specjalny etat dla RK z powiatu

 46. chodzą słuchy w terenie że szykuje się nowy sex skandalik za stołeczek.

 47. Poczekajcie. Za chwilke kolejne rady nadzorcze dla ,,swoich,, z PiS w Łowiczu. Mam nadzieje, ze to będzie rzetelnie opisane i wyartykułowane . Zarówno w NŁ jak w całej lowickuej prasie. To dopiero otworzy ludziom oczy jak PiS zmienia Polskę, na koryto+

 48. To ładna sitwa w tym łowickim PIS z Matuszewskim na czele, czy polecą głowy. Ciche stołki w Radach Nadzorczych, jeśli to prawda co pisze Marek w komentarzu że byli w Radzie nadzorczej, a raczej tak bo Miedzianowski potwierdził że jeden i drugi to będzie ciekawie.

 49. To samo bedzie w powiecie

 50. BRAWO – NIEMAL PO 3 TYS NA RĘKĘ , ŁOWICZANIE ZOBACZCIE JAK PIS DAJE
  Zbulwersowani czytelnicy alarmowali naszą redakcję, że lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości po linii partyjnej są obsadzani przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w radach nadzorczych spółek, w których ma on udziały. Wskazywano na Marcina Kosiorka, szefa PiS w Łowickiem oraz Michała Trzoskę, przewodniczącego Rady Miejskiej w Łowiczu.

 51. Burmistrzu Kaliński gratulacje- zmysł polityczny jak cholera- Kosiorek ograł w Was w powiecie za mniejszą cene niż Pan fundujesz mieszkańcom- powołanie drugiego zastępce- pensja z pochodnymi urządzenie gabinetu. ryczałty no i paru kolesi też trzeba będzie zatrudnic a w zamian co- izolacja Łowicza- Urząd Wojewódzki, Marszałkowski, Powiat- zero kontaktów.. Rób Pan dalej oaze dla byłych Sldowców, platformiarzy- weź pan na III wiceburmistrza Krzyśka Figata bo gdzie sie podzieje chłopina

 52. kilka godzin nowego zarządu i ola już aresztowali.

 53. Nie wiadomo czy i kto bedzie zwolniony. ale nie zapominajcie ze jak Pan Figat obioł starostwo też zostali zwolnieni ludzie. oni mieli swoje życie rodziny , domy ktoß też ich zwolnił tylko dlatego że chciał wsadzić swoich

  • Chłop z Bednar

   Pan Figat robił to szybko i skutecznie. Powymieniał na swojaków i nikt się jakoś nie unosił. Wszystko było cacy. Co za hipokryzja u tych obrońców starego układu

 54. BRAWO – NIEMAL PO 3 TYS NA RĘKĘ , ŁOWICZANIE ZOBACZCIE JAK PIS DAJE
  Zbulwersowani czytelnicy alarmowali naszą redakcję, że lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości po linii partyjnej są obsadzani przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w radach nadzorczych spółek, w których ma on udziały. Wskazywano na Marcina Kosiorka, szefa PiS w Łowickiem oraz Michała Trzoskę, przewodniczącego Rady Miejskiej w Łowiczu.

  • Wojciech Miedzianowski (PiS), prezes Zarządu WFOŚiGW w Łodzi na nasze pytanie w tej sprawie podał, iż Marcin Kosiorek jest reprezentantem funduszu w Radzie Nadzorczej Geotermii Uniejów im. Stanisława Olasa, a Michał Trzoska pełni podobną funkcję w RN Geotermii Mazowieckiej w Mszczonowie.

   • Obie spółki zapytaliśmy o wynagrodzenia członków rad nadzorczych. Jacek Kurpik, szef zarządu uniejowskiej spółki poinformował nas, iż uposażenie kształtuje się w wysokości od 40 do 60 proc.

   • BRAWO – NIEMAL PO 3 TYS NA RĘKĘ , ŁOWICZANIE ZOBACZCIE JAK PIS DAJE
    przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w czwartym kwartale roku poprzedniego ogłoszonego przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. Z kolei w Mszczonowie jest 75 proc. tej kwoty. W ubiegłym roku wynosiła ona 4739,51 brutto, więc w pierwszym przypadku jest to od niespełna 1,9 tys. zł do ponad 2,8 tys. zł, a w drugim ponad 3,5 tys. zł brutto.

   • No ładnie to dlatego Kasior pilnował żeby nie powiększać szeregów PIS bo bali się o intratne stołki, teraz to będą wychodzić ciemne interesy stołkowe. Jeśli to prawda, a skrytnie strzeżona przez tych Panów to śmierdzi to wielkim przekrętem korupcyjnym. A tak cicho siedzieli i narzekali że taka bida.

  • taka sytuacja

   MAREK weź się i ty za robotę to może i ciebie wezmą do jakiejś rady nadzorczej podobno takowa ma powstać w łowiczu poszukiwane są osoby na intratne stanowisko prezesa szaletu miejskiego (dodam jedynego) mieszczącego się na Nowym Rynku będziesz panem i władcą.
   nie wstydź się aplikuj na to stanowisko.

 55. Mąż pani Sawickiej będzie więził pana O.

 56. Panie Kosiorek chyba out z rady programowej
  W radzie programowej TVP3 zasiadają m.in. Mateusz Franczuk, przewodniczący młodzieżówki PiS, doradca wojewody i radny powiatu łowickiego PiS Marcin Kosiorek, wiceszef klubu PiS w łódzkiej Radzie Miejskiej Radzie Miejskiej Radosław Marzec, czy Piotr Grabowski, radny PiS łódzkiego sejmiku. W radzie TVP3 Łódź zasiadł także Waldemar Krenc, szef NSZZ Solidarność Ziemi Łódzkiej oraz Kajus Augustyniak, m.in. były rzecznik Jerzego Kropiwnickiego, gdy był prezydentem Łodzi.

 57. Łowiczanin

  Czy to prawda, że w Łowiczu Wąs ma zrobić ulicę Tęczową?

  • taka sytuacja

   ŁOWICZ powinien organizować paradę miłości. mamy pasiaki i kilka wykwalifikowanych osób co je potrafią malować więc czemu nie – tylko kto da na farbę
   monopolowych mamy pod dostatkiem więc DLA ŁOWICZA WSZYSTKO

   • Dobre, ale….
    W mieście mamy ukrytą pod innymi nazwami koalicję: PO, SLD., PSL i Nowoczesnej więc kto wie…
    Taka medialna nazwa ulicy zachwyciłaby Wybiorczą, Towarzysza Michnika. A w ŁOKu mamy specjalistę od tęczowego PRu i nawet SBeckie wypociny i na pewno podchwyciliby ten tęczowy ideał.

   • Daruś – g łupiś cycu jak stary przerdzewiały kocioł. Do pięt nie dorastasz niektórym towarzyszom… A i o biblijnej tęczy masz blade pojęcie…

 58. w recepty to go wciągnął jakiś łobuz nieodpowiedzialny i głupio wyszło.

 59. To jest żałosne , ze ludzie dla swoich indywidualnych korzyści wchodzą w takie polityczne układy. Panie Malczyk i Kozioł jesteście takimi samymi koalicjantami jak wasi partyjni koledzy na górze, którzy nazywani są przystawkami. Wyborcy się na was zawiedli. Tu nie ma tłumaczenia dobra i zmian w powiecie , tu jest po prostu … koryto

  • Łowiczanin

   Sama żeś żałosna. Jakby weszli w koalicję z Fiatem i PSL, a tylko taką mieli alternatywę to by dopiero było żałosne.

  • Co za rozpacz i bark wiary w nowych. A zmiany w Milowiczu i Powiecie są nam potrzebne.

 60. dlaczego olo ratuj.kogo uratował.

 61. skąd takie informacje o panu olo przecież pan kuczyński jwszcze na emeryture nie idzie a i ze zdrowiem nieżle jak widać.Czy pan olo wogóle by sobie pradził z tą funkcją.

 62. Przecież mąż Sawickiej niedawno został naczelnikiem ZK w Łowiczu

 63. PiS i kukiz nie popisali się. Nielubiany Kosiorek i dwóch kukizowcow bez doświadczenia w zarządzie. To zła wróżba.

  • Mówisz że oni nie mają doświadczenia w zarządzie? A jakie miał pan “były już wice ” doświadczenie

 64. Dlaczego Olo Ratuj ma być nowym Dyrektorem OSiR?

 65. Pora na Żniwa mówi Słoma

 66. Cel osiągnięty! PSL z tym Figatem na czele za burządów! ! Brawo PIS i KUKIZ!

 67. Wieś tańczy i śpiewa

  Malczyk i kozioł sprzedaliście się jak tanie …! Ciekawe jak będziecie się czuć przy pierwszych zwolnieniach ludzi. Kozioł straciłeś mój głos bo jestem z gminy Nieborów.

 68. cipiński lanser na starostę czy to cyrk monty pythona 🙂 już jego góru pokazał jak rządzić w Łowiczu by nic nie było

 69. już chodzą słuchy że jedna niedoszła radna z Pis lata za stołkiem , Kasiorek czy Golasek mało wam afer.

 70. Brawo PiS i Kukiz.
  Gratuluję

 71. Dokonania pana KUCZYŃSKIEGO.Dwa razy się wstrzymał trzy razy przeciw.Tyle lat w radzie. Brawo.

 72. Koniec z zieloną zarazą. Panie Marcinie gratuluję!!!

 73. Kosiorek to dno. Nie daję mu roku. Wyłoży się bo jest chory tylko ukrywa to.

  • Nadeszła Kasiorkowo-przystawkowa zaraza. Jeszcze lepiej. Już po powiecie

  • Każdy się boi bo jest z PiSu i tylko PiS i PiS! Chciałbym doczekać takich czasów żeby powiatem i miastem rządziła taka osoba jak była prezydent Warszawy Hanka Gronkiewicz-Waltz, żeby po sprzedawała pół miasta za jakieś kilka złotówek. Wtedy te durne japy skończyłyby te błędne komentarze bo by wylądowali na ulicach. Życzę powodzenia łowieckiemu PiSowi. Brawo!

 74. Wieś tańczy

  Sawicka (ta ruda) czy ktoś ją zna? Ona jest od wycinanek w bełchowskim Goku. Tragedia!

 75. Wieś śpiewa

  A gdzie zdięcia z gratulacji Figata dla Kasiorki? Czy oni podają sobie dłoń? Czy ktoś wita się z pisuarem??? Oto moje pytanie ??

 76. Teraz czekamy, aż w tym układzie znajdą miejsce w powiecie dla celebryty Sobola. Pewnie już tam stołek ma przygotowany ten łysy …

 77. Starosta to menda i nieudacznik. Mam na to dowody?

 78. Jejku, przeczytałem wszystkie komentarze i wielki śmiech mnie ogarnął. Nie mogę przestać. Czy wy ludkowie w ogóle wiecie, co może powiat samorządowy? Ano może wybrać sobie Starostę i paru dyrektorów oraz pomniejszych figurantów. Tyle może! Zatem powiat właśnie zakończył działalność a teraz będzie jedynie brał udział w uroczystościach i konsumował nasze pieniądze, bo jakieś tam jednak dostaje…. na wynagrodzenia starczy. Reszta jest milczeniem…

 79. Kozioł rozpier..lił GS teraz zrobi to z powiatem. O staroście i jego dupowłazie nie chce mi się nawet gadać.

 80. A mogliśmy mieć fajnego, przebojowego starostę. Układy, układziki.

  • Boze nie dramatyzuj… zostal wice

   • Hihi, dobre. Przepraszam kim ten pan Malczyk jest z zawodu . Chyba zawodowym strażakiem. Kosiorek go wziął na wice by gasił pożary w starostwie , bo takich będzie setki. Ten pisowsko-przystawkowy układ nie przetrwa roku.

 81. Czytam wasze komentarze na temat Pana Starosty to pamiętam kto stracił pracę wy pewnie nie . Jest szansa że Łowicz się zacznie rozwijać nie będzie śmiesznych strategii dla mieszkańców plaża za darmo zrobiona dla jakiegoś bizmesmena .I może uda się zrobić mieszkanie plus ,bo brakuje mieszkań i chyba z tym się zgodzicie

 82. no i dobrze jest. Najważniejsze że PSL odsunięty

 83. Taki tam obserwator

  Cipek na Starostę? Chyba Wąs na głowę upadł. Chłopoczek na razie niech się uczy zarzadzać swoją przerośniętą ambicją. Białe zęby i lśniący uśmiech owszem pomagają w wyborach, ale nie rządzeniu. Do tego trzeba się nadawać. Kosiorek już rządził częściowo w powiecie, trochę w województwie i wydaje się, że faktycznie daje synergię pomiędzy powiatem, województwem i rządem i To trzeba wykorzystać. Pany. Do roboty.

  • Muralowe, kajakowe chłopaki odwalcie się od Krystiana

   • Dlaczego Kuczyński nie startował na starostę? Wiek odpowiedni. Doświadczenie duże. Sukcesy ….. no właśnie nie bardzo wiadomo jakie, ale pewnie jakieś są. Ktoś poniżej celnie zauważył, że Krystian to raczej KAO-wiec. W tym jest niezły. Do kierowania powiatem to za mało. Byłem przekonany, że wystartuje Kuczyński, też z ŁNŁ.

   • kajakowe chłopaki to weszli w dupe Kalinskiemu. Sobol to z listy Sobczaka chyba był…a Sobczak + wazelina + Kaliński

 84. Bez satysfakcji ale ciesze się że nastąpiła zmiana -nie lobię tak ogólnie ani jednych ani drugich , ale zmiana to zawsze jakiś rozwój -dobrze się stało

 85. Nie mam nic przeciwko Cipkowi , ale i tak by mu Wąs mówił co ma robić , więc może i lepiej już ten Pis niż dzieciak bez doświadczenia i wiedzy . Nie wyobrażam go sobie jako starosty

 86. Brawo Krystek! I tak jesteśmy z Ciebie dumni!

 87. Brawo, brawo, brawo!! MARCIN SUPER. PiS rządzi.

 88. A Cipek , najwięcej głosów miał a do powiedzenia nic – jak to jest niesprawiedliwe

  • ŻonaPiotrkaKrus

   Jak będzie taki przystojniakowaty i wkrztaucony co Maucin to będzie miiiaauu co powiedzieć. Piotrek nic nie mówi, a laski rwie.

  • Najwięcej głosów od zwolenników picia w miejscach publicznych, czas najwyższy żeby zajął się prawdziwą pracą a nie kupowaniem cudzych pomysłów i brylowaniem na FB. To że jest pupilkiem JKK nie oznacza , że jest tak samo postrzegany przez mieszkańców.

 89. MarcinNajwiększyDiabołMiasta

  A Piotrek kasanaowa nic nie dostał???

 90. Słoma kretem , to na zagłosowała przeciwko Cipce ?

 91. panowie burmistrzowie weście się wreszcie do roboty.powiat to za wysokie progi dla was.

 92. czarne chmury nad powiatem za rzadami tych dwoch – jp nic tylko sie wyprowadzic

 93. kto cipińskiego zarekomendował na staroste.jakiś dobry żart

 94. Pisowskie trolle pilnujecie dziś strony , boicie się negatywów, po południu was zaleją. Koniec powiatu się zapowiada za tych rządów

 95. Adrian z ,,ucha prezesa,, idź na powietrze i ochłoń . Kosiorek to może sobie strategie pisac a nie rządzić powiatem.

  • Olga czytając twoją wypowiedź dochodzę do wniosku, że to Ty powinnaś zostać starostą albo twoi koledzy z PSL

 96. Brawo Marcin! Odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku!

 97. No p.Cipinski na staroste? To chyba nasz zasluzony p.burmistrz mial apetyt rzadzic tez powiatem poprzez w/w.

  • niepowetowana szkoda

   pierwszą uchwałą cipińskiego było by chlanie w całym powiecie bez konsekwencji więc szkoda że nie został.
   Do tego zebry w powiecie wyglądają tak smutno pora by je pokolorować.
   W każdej gminie staneła by palma na święta

   • i oczywiście od razu na fejsik selfi.
    jaki to ja pinkny jestem

   • I ogródki piwne na terenie szkoły Nr 7 to pomysły Waszego Krystka i jego kolesi, pomysły szkoda słów ale jak widać zaprocentowały w głosach do Powiatu.

 98. A teraz czekajmy na komentarze kumpli Cipińskiego 😀 Kosiorek jest taki, taki i taki – tak będzie!

 99. coś takiego

  No Cipiński się nie nadaje? ale Malczyk to w sam raz? nie za młody.Porównajmy zasługi.Jestem zdruzgotana zastępcą.Na rany boskie co tu się wyprawia..Jeszcze będzie płakał i popadnie w depresję zastępca:-)Kwestia czasu:-)

  • Widac z opisu ze nie znasz Malczyka… Brawo a Cipek to mu moze podeszwe lizac!!!!

   • Nie porównuj muralowcu Krystiana Cipinskiego do Malczyka. Kto to jest Malczyk, on nie dość ze może Cipinskiemu buty czyścić to może i musi mu je wiązać . Co za osiągnięcia ma Malczyk? Oświeć mnie

   • A jakie osiągnięcia ma KC, nie jest tajemnicą,że jego starzy mają duże na OSIRZ-e, za te osiągnięcia jakoś nikt ich nie rozliczył lub nie wypadało rozliczyć bo syn taki pomocny. Bardzo się cieszymy, że Pan Piotrek wszedł do Powiatu, przynajmniej nie uwikłany w te śmierdzące, brudne łowickie układy.

  • Dobrze , ze nie ma Kasi, Krystiana i tych napompowanych pycha drużyny Kalina, widać , ze coraz mniej powierzchni ma JKK , zaczyna się szybkie topnienie kry na której się znalazł. Silna pozycja 3-go Wice i jego radnych może go w niedługim czasie przegonić na aut. Byłoby to wskazane dla miasta. W powiecie bardzo dobra zmiana, proszę nie pytać o osiągnięcia nowych ludzi starostwa bo starzy bywalcy przez tyle lat nie mieli żadnych za wyjątkiem obsadzania swoimi dostępnych stanowisk. Przyda się trochę świeżej krwi w tym chorym organizmie .

 100. Brawo PIS!

 101. Brawo Kosiorek!

  • Chyba nie wiedz co piszesz. Teraz Kasiorek napisze strategie … dla powiatu. A oddał kasę za tamtą strategie ?

 102. Kukizy wstyd wy przystawki, za stołki za stołki. Jak ludziom w twarz spojrzycie teraz , żenua

 103. Co do PSL-u to pełna zgoda. Stracili powiat i niech tak zostanie. Figat i spółka. To są kiepscy ludzie. małe kompetencje, za to apetyt na władzę szalony. Oby Marcin pokazał, że można inaczej. Trochę boję się powtórki ze stylu PSL, ale zobaczymy. Może to tylko mój sceptycyzm. Marcin polecam Twojej uwadze szkoły powiatowe. Czy wiecie, że Osica naucza na Blichu? Cholera czego? Podstaw przedsiębiorczości. uczniowie się śmieją, że to nauczyciel widmo. Najczęściej go nie ma. Jednak wiadomo kto go tam wsadził.

  • Też uważam, że szkołami trzeba się zająć. Mam wrażenie, że odchodzący zostawiają je w bardzo kiepskiej kondycji… Ilu dobrych nauczycieli i dyrektorów odeszło. Blich to była szkoła parę lat temu, a dzisiaj? Kondycja dużo gorsza..

  • Nikt ty trollu pisowski, wez sie za robotę

  • Szanowny Nikt.
   Co do pracy Pana Osicy to warto wspomnieć,że uczniowie docenili zaangażowanie i pracę Pana Osicy przyznając mu piękne wyróżnienie chcociażby w tym roku szkolnym. Uczniowie nie przyznają wyróżnień za nic.pozdrawiam

  • Nikt.
   Blichowiak ma rację a Pan Osica dostał nagrodę a nie Pan Dyrektor z PISu chociaż miał ochotę. Chyba że uczniów tam PSL przyjęlo do szkoły hahah.nie jesteśmy głupi.

   • Nie mogę ustalić jaka to nagroda i za co. Czy możecie podpowiedzieć, albo podesłać link? Może faktycznie to wybitna postać i dotarły do mnie fałszywe informacje. Jeśli tak, to oczywiście przeproszę i przyznam Wam rację.

   • Ok nie doczekałem się, więc sam sprawdziłem. Rzeczywiście w minionych latach są osiągnięcia z młodzieżą i nawet niezłe wyniki podopiecznych. Z drugiej strony mam w głowie relacje kumpli mojego syna, którzy obecnie chodzą na Blich i mówią, że ten nauczyciel, to raczej nieporozumienie. Nie mam zamiaru dalej drążyć. Niech każdy oceni sam. Wobec braku jednoznacznych relacji na Pański temat nie pozostaje nic innego jak zakomunikować, że ocenę wycofuję i jeśli uraziłem – przepraszam.

   • Dlaczego Kuczyński nie startował na starostę? Wiek odpowiedni. Doświadczenie duże. Sukcesy ….. no właśnie nie bardzo wiadomo jakie, ale pewnie jakieś są. Ktoś poniżej celnie zauważył, że Krystian to raczej KAO-wiec. W tym jest niezły. Do kierowania powiatem to za mało. Byłem przekonany, że wystartuje Kuczyński, też z ŁNŁ.

 104. Jeśli Marcin zostanie starostą, będzie ciekawie. Z pewnością Wąs i jego 2 ASY będą mieli twardą współpracę z powiatem, a miło być miło. Tera trzeba będzie się postarać Panie Wąs. Na marginesie mam pytanie o tzw. stare wygi. Czy możecie napisać w pkt (np 5) najważniejsze dokonania dla Łowicza i powiatu panów Górskiego, Kuczyńskiego, Michalaka, itd. Mam na myśli tych co zawsze u władzy. Świetnie potraficie ich zidentyfikować. Napiszcie proszę, bo jakoś nie mogę znaleźć wiekopomnych sukcesów tego zacnego grona.

  • Przez 6 lat szukałam dokonań Figata i jego ekipy. Cieszę się, że już sobie poszli do domu.

   • Ok. To jeden załatwiony, A reszta? Piszcie o każdym tzw. starym bywalcu salonów władzy. Co najmniej 5 dokonań. To niewiele na te wszystkie lata pobierania kasy. Analizowałem dokonania Wąsa. Trudno było znaleźć 5 tzw. wiekopomnych, wyróżniających. Sam suchy standard. Zwykłe decyzje, trochę gaszenia kryzysów, inwestycje wypadkowe, tzn. jak inni coś zaczęli robić (PKP) to i nasz Wąs dołączył. Żadnej inwencji twórczej. Nic autorskiego. Nic qwa NIC ponad miarę.

 105. Czyli koniec rządów zielonych! Wierzę, że ta koalicja jest gwarantem tego, że PSL nic nie dostanie. Gratuluję!

  • Dokładnie tak, ciesze się że pogoniono zgniły, skorumpowany PSL, te ich rancha w każdej gminie: tylko swoi, dzieci radnych, rodzina, mysz się nie przecisnęła poza te kręgi. Mam płakać za takimi układami, nie.

 106. Kulizy wstyd. Michalak dziękujemy za wybór Kosiorka na starostę. Malczyk wstyd, pierwszy i ostatni raz radnym

  • Wstydzić to się powinien Burmistrz Kaliński, który się sprzedał za głosy Siewiery i Sobczaka. Szeroka kolaicja z PIS dla wszystkich byłaby najlepsza (Powiatu i Miasta).

  • A co Kukiz miał poprzeć starostę z PSL???? Nigdy!!! Przenigdy!

  • Beata zejdz na ziemie i zaczni interesowac sie polityka.. Stalo sie najlepiej jak mozna było a Piotr Malczyk? Wspaniały człowiek który gwarantuje stabilnosc starostwa. Jezeli go nie znasz to Twoja strata

 107. Świetnie! Gratuluję! Kosiorek na Staroste! Na pewno zostaną zweryfikowane ostatnie lata rządów PSL . Uczciwy i prawidłowy człowiek na Starostę

 108. Brawo Marcin wierzyłem w ciebie. Tylko PIS GWARANTUJE NAM ROZWÓJ.Figat na role do Bednar.

 109. fotografowi sie rąsia trzęsła…

 110. czym to zdjęcie jest robione? kalkulatorem? Czy nowy łowiczanin nie ma sprawnego aparatu fotograficznego? Choćby w telefonie?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.