Około 30 osób przyszło dzisiaj w środę, 15 maja, na spotkanie wyborcze z byłym premierem i prezesem Narodowego Banku Polskiego Markiem Belką w Domu Nauczyciela. Polityk startuje z pierwszej pozycji z łódzkiej listy Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego.

Na sali zauważalna była obecność samorządowców z Łowicza i powiatu łowickiego, wśród nich był, np. wiceburmistrz Mariusz Siewiera, radni miejscy: Robert Wójcik i Michał Terenowicz, radny powiatowy Krzysztof Górski, obecny był również były poseł Cezary Olejniczak.

Marek Belka wyjaśnił swój start w eurowyborach, zdecydował o tym m.in. dlatego, że zawiązała się koalicja ugrupowań, które znalazły się w opozycji do obecnych rządów Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o Platformę Europejską, Polskie Stronnictwo Ludowe, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Zielonych i Nowoczesną. Zaznaczył, że ugrupowania te znacząco różnią się między sobą, ale jeszcze bardziej różnią się z PiS i to scementowało ich związek. Wyraźnie określił też cel koalicji – wygrać nadchodzące wybory do Europarlamentu, a w przyszłości odsunąć od władzy partię Jarosława Kaczyńskiego. Wyraził też żal, że koalicja nie zawiązała się wcześniej, przed wyborami samorządowymi.

Więcej w papierowym wydaniu Nowego Łowiczanina 23 maja lub w e-wydaniu.

71 komentarzy

 1. No to teraz łyso wyborcom PO-PSL. Teraz chcieli zablokować ustawę PISu o zaostrzeniu kar dla pedofili. To jest szczyt obłudy, to potrafi PO_PSL. Kto jeszcze na nich głosuje pytam się? Ameby???

 2. Prawda,afery z duchownymi były za poprzednich rządów a obecny zrobi z tym jak i z innymi porządek.Koalicja nie ma żadnego programu prócz szkalowania PiS,teraz wszystkim żyje się lepiej i Polska się rozwija,za ich rządów tylko złodziejom i aferzystom.

 3. Nie wymagamy języków,wystarczy żeby nie szkodzili Polsce jak za rządów PO-PSL i nie okradali ludzi bezkarni aferzyści z poprzednich rządów.Uchronią kamienice(Warszawa,Kraków itp.),stocznie,rafinerie i co nie zdążyli ukraść

 4. Przeczytajcie jacy zakłamani i niedoinformowani imbecyle są w koalicji tęczowej.Jak im daleko do prawości PiS-u.Robią co mogą,żeby więcej afer nie ujrzało światła dziennego.Pokazali już,na co ich stać.A te afery pedofilskie to przecież za ich rządów,to się sami ośmieszają.Precz z łapami od Polski!

 5. Ministrant

  Kiedy zboczeńcy w sutannach będą siedzieć ? miało być prawie i sprawiedliwie, a jest złodziejstwo, układy i jeszcze gwałcą dzieci. Dość tego !
  Sutenerzy i Pederaści

 6. Czy on zna język angielski lub niemiecki skoro chce być europosłem?

  • Twoja matka

   zna biegle, spytaj swoją beatkę straSZYDŁO albo innego kandydata PiS czy zna jakiś obcy język na dobrym poziomie bo żaden z nich oprócz dukania nie skleci nawet zdania w żadnym obcym języku a wasz prezes to nawet po polsku się poprawnie nie wypowie, zresztą w szkole nawet nie zdawał do następnej klasy taki z niego geniusz. Wielbiciel kotów dla mnie to co najmniej podejrzane

   • Do Twojej matki, najlepiej wysławiał się wasz do bulu mądry Komoruski, jak czytał z kartki i jak popełniał gafy czy napruty Kwas który Pani Szydło do pięt nie dorasta. Teraz mamy chociaż mądrego prezydenta.

 7. To aż 30 czerwonych

 8. Kto zrobi coś dla matek mających dwoje lub troje dzieci,które pracowały za rządów tęczowej koalicji latami na umowy za 100 zł.mies.,ciesząc się,że w ogóle mają pracę,bo z czegoś trzeba było utrzymać dzieci.Teraz te niepracujące mają więcej,jeszcze 500plus.

 9. Różaniec w rękę i modlić się o spokojną śmierć a nie do władzy się pchać. Bezczelność komusza

  • Anty bełkot

   Masz na myśli ten różaniec, który trzymał obleśny starzec w koloratce na filmie Sekielskich? Jeśli ten sam, to pewnie niewielu Ciebie posłucha. Czytam sobie dzisiaj wpisy i widzę, że jesteście książkowym przykładem LUDU. W 89 r. władzę biorą antykomuniści, później prezydentem i to na 2 kadencje zostaje były komunista uwielbiany przez LUD, rządzą też byli komuniści, następnie mamy zwrot akcji. Pewnie jeszcze kilka razy nastroje LUDU się odmienią. Aha, był też zacny Stan Tymiński, któremu uwierzyło w czarną (pustą) walizkę sporo LUDZI. Zamiast wznoszenia haseł polecam wam edukację. Serio.

   • Do Anty bełkotu, wszyscy po 89 którzy rządzili Polską oprócz św. p. Lecha Kaczyńskiego i p. Andrzeja Dudy to byli kolejno komuniści kanalie aferzyści oszuści złodzieje i niemieccy agenci. Wiem na kogo mam głosować a edukacji nie potrzebuję.

   • W bulu i nadzieji

    Anty bełkot,służbowo czy z własnej woli?Mądrości,przemyślenia,informacje godne starego komunisty co to pamięta samego ojca narodów.Aktywność zadziwiająca,przykład bełkotu lewackiego z niewyczerpalnego źródła TVN i GW.Nikt nie wchodzi w dyskusję,czuć wiosnę, śmierdzi zgnilizną czerwonego komPOstnika.

  • Anty bełkot

   Jak mawiają mądrzejsi od nas – każdy kto twierdzi, że nie potrzebuje edukacji jest głupcem. Pewien filozof, mając już sporą wiedzę, stwierdził “wiem, że nic nie wiem”. Ja jestem wobec tych słów pokorny, Ty nie. Twój problem. Co do samych braci Kaczyńskich i p.p. Dudy, to lata pokażą. Wałęsa i Kaczyńscy kiedyś obalali komunizm w jednym szeregu, teraz są wrogami. Historię piszą zwycięzcy, ale Ty pewnie to wiesz, bo przecież nie potrzebujesz edukacji. Masz prawo głosować na kogo chcesz. Tylko zrób to z głową.

  • Anty bełkot

   Co do luk w edukacji, to stwierdzam jedną, już na starcie. Nie wymieniłeś śp. Jana Olszewskiego, który wedle samych Kaczyńskich był super premierem. Uczciwym i w ogóle. Miał w swoich szeregach innego tuza Kaczyńskich, tj. Antoniego Macierewicza. Jednak skoro już napisałeś, co napisałeś, to wnoszę, że w Twojej ocenie to też aferzyści i komuchy. Ech strata czasu na pisanie z Tobą. Ucz się chłopie i więcej pokory. Nie wierz także w mądrość ludu bo jej tam nie ma.

 10. Komuchy, łapy precz od miasta Piłsudskiego.

 11. PRZECZ Z KOMUNĄ !!!

  • Anty bełkot

   Gdyby dali Tobie 1000 plus i darmowe mieszkanie, to ciekaw jestem jakbyś mówił? Łatwo krzyknąć PRECZ, trudniej powiedzieć dlaczego. Gdybyś Ty i tobie podobni wiedzieli dlaczego, to Kwaśniewski nigdy nie zostałby prezydentem i to na 2 kadencje. Nigdy też nie byłoby zgody na Piotrowicza w sejmie, a ktoś go wybrał. Jednak rzeczywistość jest taka, że LUD wrzeszczy precz, a potem głosuje jak chce, w cały świat, bez namysłu.

 12. Tak było za PO-PSL

  ABW w redakcji WPROST. Szarpanina Latkowskiego z funkcjonariuszami ABW
  https://www.youtube.com/watch?v=efAUCata4Hk

 13. Tak na marginesie plus

  Poniższe wpisy mówią: PO nie obniżyła podatków, PiS obniża. Dla przykładu – odliczenie kosztów paliwa w jednoosobowej działalności gospodarczej nie wygląda jak kiedyś. Dziś za PiS każdy mały przedsiębiorca jest mocniej trzepany po kieszeni. Proszę sprawdzić. Co więcej, wiele z informacji mija się z prawdą. Niby dają, ale inaczej niż mówią. Nie zmienia to faktu, że poprzednicy nie dawali w ogóle, tu pełna zgoda. Przeraża mnie jednak ten rozbuchany socjal i promowanie niezaradnych. Dziś pracująca matka 4 dzieci dostanie mniejszą emeryturę niż niepracująca matka 4 dzieci. Proszę sprawdzić.

  • ,,,,,,,,

   Jaki rozbuchany Social? Przez 8 lat ZWYKŁY pracownik był traktowany jak Śmieć który miał za robić i siedzieć cicho. Bezrobocie 15% w tym pomagało bo był krótki tekst ,,jak NIE pasuje to do widzenia ,, tylko NIE było gdzie – tylko na zmywak do Anglii
   Taka prawda

 14. Tak na marginesie

  Zadziwiający zwrot akcji. Jak wybory na burmistrza Łowicza, to aż gęsto było od wpisów “żeby tylko nie wygrał PiS”. Jak są artykuły o nowym staroście, to równie gęsto jest od wpisów jaki Marcin jest zły, oczywiście razem za całą resztą z PiS. Aż tu nagle czytam jaki PiS jest super a reszta zła. Jeśli ktoś umie to zwięźle wyjaśnić – bardzo proszę.

 15. Kiedy program cela plus? Afery zegarkowa stoczniowa hazardowa podatkowa Sawickiej Amber Gold Krauzego wyborcza smoleńska….. kto rozliczy

 16. Rozliczyć afery PO-PSL

  PO-PSL czy jest to prawdą?
  http://markd.pl/afery_po.pdf

 17. Co wolisz?

  Koniunkturę za PiS
  czy Kryzys za PO-PSL ?

 18. Tak 3mać!!!

  Brawo dla polskiego rządu z Prawa i Sprawiedliwości!!!
  500+ na pierwsze dziecko,
  rewaloryzacja emerytur od 1 marca 2019.,
  trzynastki dla emerytów i rencistów po 1100 zł od maja 2019r,
  obniżki podatków,
  i odbudowa PKS-ów.

 19. POśmiewisko Europy

  gibka Ewa
  – Premier Beata Szydło z PiS i premier Ewa Kopacz z PO w Berlinie
  https://www.youtube.com/watch?v=4UCU7Udz0zA

 20. Magdalena

  Jak to się nie wstydzą komuchy po zadłużeniu Polski startować w wyborach i pokazywać czerwone zdradzieckie facjaty? To ludzie bez honoru. Ich motto BEZ BOGA BEZ HONORU BEZ OJCZYZNY

 21. Poproszę o PROGRAM

  Koalicja Europejska (PO, PSL, SLD, Z i NOWOTWÓR)
  TĘCZOWI proszę przedstawić program dla 99,9% Polaków !!!

 22. Relacja ze spotkania jasnowidza J. Piłsudskiego – Stefana Ossowieckiego spisana przez J. T. Dybowskiego. Ossowiecki: Nieszczęście. Jesteśmy w przededniu wojny – Jak daleko dojdą Niemcy? – Cała Polska zajęta, gruzy, krew, mord! Idą dalej w głąb Rosji, daleko do Kaukazu. Państwa Osi przegrają wojnę. Niemcy i Japonia okupowane, Włochy wyzwolone. Zwycięzcy Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Rosja. A co z Polską? – Będzie i Polska! Ale za jaką cenę… Najpierw będą nią władali KOMUNIŚCI, a później SZUBRAWCY i ŚWINIE. Na koniec powstanie jeszcze większa niż teraz. Tego ani ty, ani ja nie doczekamy…

 23. Kliknij na link

  PO co dużo pisać jak wystarczy Oszustów politycznych z Koalicji Europejskiej (PO, PSL, SLD, Nowoczesnej i Z) posłuchać.

 24. Wyborca

  Brawo Panie ministrze Waszczykowski!
  Za stacjonowanie wojsk amerykańskich,
  tarczę antyrakietowa,
  wizytę papieża Franciszka,
  wizytę Donalda Trumpa
  i członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

 25. 190 : 0 w ONZ

  Brawo Panie ministrze Waszczykowski

 26. Nie dla sprzedawczyków złodziei oszustów niemieckich piesków i kolorowych wykolejeń z Popslsldlgbt

 27. Koalicja Europejska (PO, PSL, SLD, NOWOTWÓR, Z) to jest taka szkatułka,
  głosujesz na Bejdę a wyskakuje Gomułka,
  czyli jego współczesny odpowiednik z życiorysem w PZPR np. MAREK BELKA.

 28. Precz z komuną!!!!!

 29. Panie Bejda

  z tęczowego PSL, byliście w koalicji rządzącej kilkanaście lat, mogliście te swoje wspaniałe obietnice już dawno spełnić.
  Czy pan ma mieszkańców Łowicza i powiatu łowickiego za naiwnych?
  Najpierw należy być wiarygodnym.
  Nigdy nie zagłosuję na oszustów politycznych spod znaku PSL!

 30. 3 lata rządów PiS:

  Przywrócenie wieku emerytalnego:
  Kobiety: z 67 lat do 60 lat (7 lat mniej),
  Mężczyźni z 67 lat do 65 lat (2 lata mniej),
  500 plus na pierwsze, drugie i kolejne dziecko …
  300 zł wyprawka dla ucziów

 31. Jak rządziło PO-PSL, to od 2012 do 2015 roku ich pensje zostały zamrożone i wówczas siedzieli cicho jak mysz pod miotłą a teraz od tego niedobrego PiSu tak pazernie żądają podwyżek?!

 32. Kluzik-Rostkowska z PO

  „Prawie 60% nauczycieli zarabia 5 tys. zł i my to wiemy….”
  http://pis.org.pl/aktualnosci/kolejne-pusteobietnice-platformy-obywatelskiej

 33. Puste Obietnice PO
 34. Kosiniak-Kamysz z tęczowego ZSL referował w sejmie ustawę o POdniesieniu wieku emerytalnego a koalicja PO-PSL go przyjęła:
  Kobiety: z 60 lat do 67 lat (7 lat więcej),
  z 55 lat do 67 lat dla kobiet w rolnictwie o 12 lat więcej !!!
  Mężczyźni z 65 lat do 67 lat (2 lata więcej)
  https://www.youtube.com/watch?v=QQyjxR5-Blk

 35. Autorytet PO

  Donald Tusk z PO o 500plus :
  „ … tylko według mojej najlepszej wiedzy, nie ma takiej możliwości finansowania tego projektu, … „
  https://www.youtube.com/watch?v=E59h9lIfIvM

 36. Autorytet PO

  Wincent Rostowski Minister finansów za PO-PSL :
  „Na te obietnice, które PiS złożył, Piniendzy po prostu nie ma !
  i nie będzie !
  do końca tej kadencji”
  https://www.youtube.com/watch?v=DAHIQtroWzs

 37. Tak było za PO-PSL

  Jak za PO-PSL strzelano do górników gumowymi kulami i na mrozie POlewano ich wodą !
  Tak wygląda prawdziwy stosunek Platformy do problemów Śląska i dokładnie tak rząd PO-PSL realizował “potrzebę dialogu” z górnikami…
  https://www.youtube.com/watch?v=wfyFRDAf8Gw

 38. Koalicja Europejska (PO, PSL, SLD, Z i NOWOTWÓR)
  TĘCZOWI proszę przedstawić program dla 99,9% Polaków !!!
  bo jak na razie to tylko słyszę o:
  – LGBT plus (skrótowiec odnoszący się do Lesbijek, Gejów, osób Biseksualnych oraz osób Transgenderycznych jako do całości.).

 39. Marek Belka z życiorysu

  W okresie PRL działał w Zrzeszeniu Studentów Polskich, Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej i Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (sekretarz komitetu uczelnianego PZPR na Uniwersytecie Łódzkim w Łodzi.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Belka

 40. #PusteObietnice

  Koalicja Europejska obiecywała…
  https://www.youtube.com/watch?v=BoTcGH3d_dQ

  • Kliknij na link

   PO co dużo pisać jak wystarczy Oszustów politycznych z Koalicji Europejskiej (PO, PSL, SLD, Nowoczesnej i Z) posłuchać.

 41. Prawdziwa twarz Koalicji Europejskiej!
  ZOBACZ program Koalicji Europejskiej!
  https://www.youtube.com/watch?v=j4n6RPiBu2U

 42. Inteligencja posłanek PO.

  Niewiarygodne, że są jeszcze ludzie w Polsce którzy głosują na takie PO.
  https://www.youtube.com/watch?v=Z4n3aUWd2ck

  • W Łowiczu byłe PO zamieniło się na Łowickie.pl… tam zdecydowana większość członków jest związana z tą partią a i tak wybraliście ich przedstawiciela aby Was reprezentował w mieście (obecnie II wiceburmistrz).. To po co te wpisy;)

 43. Autorytet PO
 44. wiarygodność PO
 45. "PODATEK BELKI"

  Pamiętacie przez kogo cały czas musicie płacić???
  “PODATEK BELKI”

 46. Kliknij na link

  Prawdziwa twarz Koalicji Europejskiej!

  ZOBACZ program Koalicji Europejskiej!

  https://www.youtube.com/watch?v=j4n6RPiBu2U

 47. Pan były wicestarosta zmienia barwy?

 48. POgarda POzostała
  B E L K A :
  Kiełbacha Wyborcza, Ochłapy
  https://www.youtube.com/watch?v=j4n6RPiBu2U

 49. POgarda POzostała

  B E L K A :
  Kiełbacha Wyborcza, Ochłapy
  https://www.youtube.com/watch?v=j4n6RPiBu2U

 50. Łowiczok

  Garstka ludzi dla jedynki z listy KE, nawet nauczyciele nie dopisali, a to peszek

 51. Łowiczok 2234

  Człowiek który przyciąga tylko starych

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.