Dzisiaj, 22 lutego, w sali barokowej Muzeum w Łowiczu odbyła się uroczysta gala, w czasie której kolejne firmy i instytucje z naszego terenu odebrały Marki Regionalne i Super Markę „Łowickie”.

Na początku uroczystości minutą ciszy uczczono zmarłego wczoraj bp Alojzego Orszulika, zaś występujący muzycy z Witold Janiak TRIO zadedykowali mu swój koncert.

W tym roku markę otrzymali: „Oberża pod Złotym Prosiakiem” w Nieborowie, Lamela Sp. z o.o. z siedzibą w Łowiczu, Uczniowski Klub Sportowego „Błyskawica” z Domaniewic oraz Muzeum Ludowe w Sromowie. Super Markę Regionalną „Łowickie” otrzymał Folkstar.

Statuetki wręczyli m.in. starosta Marcin Kosiorek i wicestarosta Piotr Malczyk w towarzystwie Miss Polski 2018 Olgi Buławy. Nagroda daje jej laureatom możliwość sygnowania swoich produktów i działalności charakterystycznym barwnym kodem kresowym.

 

Więcej o tym, czym zajmują się nagrodzone firmy i klub sportowy, a także, jakie znaczenie ma dla laureatów przyznana nagroda – przeczytasz w najbliższym wydaniu Nowego Łowiczanina.

Zachęcamy do oglądania galerii zdjęć i filmów z gali.

9 komentarzy

  1. Ile kosztował udział pani Miss, z którą tak chętnie fotografowali się chłopcy z ŁAS?

  2. Jak w PRL. Za dużo krzeseł pustych było to się piękną młodzieżą z łapanki zapełniły.

  3. Wstyd odbierać nagrodę. Szczerze dziwie się tym ludziom. Najmniej Błyskawicy, bo to już pieśń przeszłości. Zaścianek!

    • Niepoprawny łowiczak!!!!!!Nie podpisuj się tak -nie tworzy spójności podpis z tekstem-jeśli zrozumiałeś ,co mam na myśli!!!!

    • Wstyd żyć jak rządzi PiS, więc wyjeżdżajcie

  4. widać jak nowa władza szanuje ludzi po obecności troche piśorów i żeby nie było głupi to trzeba było dowieść pracowników ze starostwa a sala i tak świeci pustkami BRAWO KOSIOREK MALCZYK MICHALAK i główny celebryta WOJCIECHOWSKI

  5. Jeden głupszy od drugiego. Pustostan w pierwszym rzędzie. Jacy oni niechlujni, tłuste prosiaki. Chociaż miss ładna.

  6. Już wręczone? O wynikach było wiadomo jeszcze zanim zostały złożone wnioski.