Sześć miejscowości z terenu gmin Głowno, Stryków i Dmosin otrzyma dofinansowanie w ramach grantów przyznawanych przez samorząd województwa łódzkiego. Urząd Marszałkowski dziś, 31 maja, ogłosił listę sołectw, których projekty okazały się najciekawsze.

W ubiegłym roku z pomocą marszałkowskiego grantu m.in. wybudowano tradycyjny piec chlebowy w Imielniku Starym. fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Są na niej: Lubowidza i Kołacin w gminie Dmosin, Boczki Domaradzkie i Mąkolice w gminie Głowno oraz Warszewice i Swędów w gminie Stryków. Każdy z zakwalifikowanych projektów otrzyma 5 tys. zł dofinansowania. W sumie złożonych zostało 304 wniosków, a do wsparcia wytypowano -182. Wartość przyznanego dofinansowania to w sumie 899.396 zł, natomiast wartość projektów, które wspierane będą również przez lokalne samorządy to 1,9 mln zł.

Na realizację swoich pomysłów sołectwa mają czas od 1 lipca do 15 listopada. Mieszkańcy mogą spodziewać się m.in. poprawy warunków w świetlicach wiejskich, ciekawszego zagospodarowania placów zabaw czy organizacji warsztatów i spotkań integracyjnych. Jednym z bardziej oryginalnych projektów zrealizowanych w ubiegłym roku z udziałem marszałkowskiego wsparcia była budowa tradycyjnego pieca chlebowego w sołectwie Stary Imielnik, w gminie Stryków.

O szczegółach tegorocznych przedsięwzięć w jednym z kolejnych gazetowych wydań WG. 

Komentowanie nie jest możliwe.