Festiwal dobrej żywności Księżackie Jadło odbędzie się dopiero za miesiąc, 10 września, ale już rośnie wokół niego zainteresowanie.

Wszystko za sprawą ogłoszenia kulinarnej gwiazdy. Na Nowym Rynku gotować będzie Damian Kordas, zwycięzca IV edycji polskiego MasterChefa. W czasie imprezy w Łowiczu Damian Kordas poprowadzi pokaz kulinarny oraz zasiądzie w jury konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich. W tym roku biorące udział w kulinarnych zmaganiach koła, gotować będą zupę regionalną, zwaną zalewajką.

Już teraz zgłoszenia do udziału w konkursie od KGW przyjmuje miejskie Biuro ds. Kultury, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych. Przypomnijmy, że w zeszłorocznych zmaganiach na najsmaczniejszy rosół wystartowało aż 18 kół. Pierwsze miejsce zdobyły panie z KGW w Bednarach za rosół z perliczki. Wzorem lat poprzednich, na trójkątnym rynku rozstawione zostaną stoiska twórców ludowych i sprzedawców komercyjnych. Oprócz atrakcji kulinarnych, nie zabraknie też tych muzycznych. Na scenie zagra, wykonujący muzykę disco-polo zespół Jumper, grupa cygańska Hitano oraz Trubadurzy. Gwiazdą tego wieczora będzie najsłynniejszy polski artysta muzyki reggae Kamil Bednarek.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.