W związku z wprowadzeniem w naszym kraju stanu zagrożenia epidemicznego od dziś (16 marca) wiele urzędów wstrzymało bezpośrednią obsługę petentów. Do odwołania zamknięte zostały urzędy i instytucje na terenie Głowna, Strykowa i Dmosina.

Zgodnie z zaleceniami władz państwowych Urząd Miejski w Głownie wraz z podległymi mu jednostkami przeszedł na zdalny tryb pracy. Warto śledzić informacje podawane na miejskiej stronie internetowej www.glowno.pl i oficjalnym profilu miasta na Facebooku.

– Dziękuję za zrozumienie tych utrudnień i proszę jednocześnie by wszelkie sprawy, które nie są pilne, odłożyli Państwo na czas późniejszy. Wszyscy powinniśmy się koncentrować tylko na kwestiach najistotniejszych i niecierpiących zwłoki – czytamy w komunikacie burmistrza Głowna.

Obsługę interesantów zawiesił także Urząd Gminy Głowno. W celu ustalenia szczegółów załatwiania spraw warto kontaktować się z pracownikami urzędu telefonicznie.

Podobnie sytuacja wygląda w Urzędzie Miejskim w Strykowie. W sprawach pilnych petenci obsługiwani są za pomocą usług internetowych, korespondencji tradycyjnej, czyli drogą pocztową i telefonicznie. W sytuacjach wyjątkowych udostępniono Punkt Obsługi Interesantów przy głównym wejściu – od strony ul. Kościuszki.

Ograniczenia wprowadził także Urząd Gminy w Dmosinie. Załatwimy w nim jedynie sprawy pilne, a nawet w ich przypadku warto się najpierw skontaktować z urzędem telefonicznie lub za pośrednictwem poczty internetowej.

Do odwołania obsługa bezpośrednia ograniczona została także w innych instytucjach na terenie powiatu zgierskiego i brzezińskiego, m.in. w Starostwie Powiatowym w Zgierzu, zgierskim sanepidzie, PUP-ie wraz z punktem konsultacyjnym w Głownie i ŁODR-ze w Bratoszewicach. Większość z nich udostępniła usługi internetowe, a w wyjątkowych sprawach uruchomiono punkty obsługi interesantów.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.