Zamiatanie ulic, czyszczenie kostki brukowej, koszenie trawy, podlewanie kwiatów, zbieranie liści strzyżenie żywopłotów, a wreszcie odśnieżanie – to tylko niektóre z czynności, które na ulicach miast musi wykonywać człowiek. Ale to także możliwości wielofunkcyjnej maszyny czyszczącej – bo takie też istnieją.

I taką zaprezentowano dziś, 2 czerwca, na ulicach Głowna. Czy sprzęt powróci na stałe? To jeszcze nic pewnego, jednak Głowno rozważa zakup wielofunkcyjnego urządzenia do utrzymania porządku w przestrzeni miejskiej. Dziś na Placu Wolności odbył się pokaz sprzętu Hako Citymaster 1600, który prezentował swoje możliwości przed radnymi miejskimi. Większość z nich była pod wrażeniem efektów, jakie przynosiło jego użytkowanie. Niektórzy skorzystali nawet z możliwości przejazdu.

– Prowadzi się lekko i przyjemnie, ale zdecydowanie łatwiej jechać tą maszyną do przodu niż do tyłu. Cofanie wymaga już większej wprawy – ocenił przewodniczący Rady Miejskiej w Głownie, Grzegorz Szkup, który podjął wyzwanie.

Więcej o możliwościach maszyny sprzątającej, jej kosztach oraz dyskusji, jaka wywiązała się wśród radnych w związku z pojawieniem się tego sprzętu w Głownie przeczytasz w kolejnym numerze naszego tygodnika – w kioskach w najbliższy czwartek!

 

 

 

2 komentarze

  1. Ważne że Milczarek znowu na zdjęciu. Efektów pracy nie widać ale chyba na wszystkich zdjęciach jest. Mistrz

  2. Na ulicy Żwirki(od ronda do 11Listopada) zalega na chodniku skoszona trawa, a studzienki od kanalizacji burzowej porasta trawa. Nie denerwujcie ludzi. Tak w praktyce wygląda 5 bieg.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.