Trwa zbiórka na rzecz mieszkanek Anielina Swędowskiego w gminie Stryków: 40-letniej Teresy Olczyk i jej 10-letniej córki Madzi. Obydwie rok temu uległy wypadkowi drogowemu, z którego fatalnymi skutkami borykają się do dziś.

Pani Teresa Olczyk i jej córka Madzia od roku borykają się z fatalnymi skutkami niezawinionego przez nie wypadku drogowego. fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Jadąc rowerami po wyznaczonej do tego ścieżce, w niewielkiej odległości od swojego domu w Anielinie Swędowskim, zostały uderzone przez samochód. Pani Teresa w wyniku potrójnego złamania kręgosłupa i uszkodzenia rdzenia kręgowego nie chodzi, zaś jej córka, która doznała zmiażdżenia biodra, ma krótszą nogę.

Inicjatorka akcji Beata Żołyńska-Stapkiewicz, którą poruszył los matki i córki, znanych jej dobrze jeszcze sprzed feralnego zdarzenia, chciałaby zebrać fundusze na ich rehabilitację, by obydwie, a szczególnie przykuta do łóżka matka, mogły wrócić do normalnego życia. Zbiórka prowadzona jest poprzez internetowy serwis pomagam.pl pod hasłem „Rehabilitacja Tereski i Madzi”.

Więcej o tym, co przez ostatni rok przeszły matka i córka przeczytasz w najnowszym numerze Wieści z Głowna i Strykowa oraz w wydaniu cyfrowym.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.