W najnowszym numerze Nowego Łowiczanina zamieszczamy nasz raport na temat tegorocznych matur. Uwzględnia on egzaminy przeprowadzone w maju oraz wrześniowe poprawki.

Co okazało się łatwe, a co trudne, jaka była zdawalność matury we wszystkich szkołach na naszym terenie, jakie średnie uzyskali absolwenci tych placówek z poszczególnych przedmiotów – przeczytasz w tekście lub odczytasz z wykresów.

Niestety część szkół nie podała nam nazwisk najlepszych uczniów, nad czym głęboko ubolewamy + bo tracą nad tym uczniowie i ich rodziny. Mamy nadzieje, że szkołom uda się za rok pamiętać o tym, by tych najlepszych od razu pytać o zgodę na to by ich nazwiska wybrzmiały w przestrzeni publicznej.

4 komentarze

  1. Nie polecam Pijarskiej, I LO lepsze.

  2. Pan naczelny jest od dawna mocno zaprzyjaźniony z tą szkołą. Nie ma się czemu dziwić.

  3. Jak zwykle LO Pijarskie jest faworyzowane przez NŁ. Czemu wynik tej szkoły jest pokazany jako pierwszy? Przecież biorąc pod uwagę kolejność alfabetyczną Chełmoński powinien być jako pierwszy.

    • Dokładnie to samo pomyślałam, liczba powinna być pierwsza przez “P”, a nawet jeśli ta liczba to pisane wielką literą “I” to i tak alfabet o ile wiem się nie zmienił. To nie pierwsza taka słupkowa manipulacja, kiedyś jak wyniki były zbliżone to słupki prawie równe, ale jak wyniki znacznie odbiegały w tych 2 szkołach, to zmniejszono skalę i znów było “prawie” równo. Nie jest to zbyt rzetelne przedstawianie faktów. Nie wiem tylko po co takie zabiegi, kiedyś I LO było najlepsze w każdym przedmiocie, teraz już tak nie jest, więc chyba nie ma powodów do kompleksów.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.