Z uśmiechem i poczuciem ulgi większość absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu odbierała dzisiaj, 3 lipca, wyniki egzaminów maturalnych. W szkole tej tylko jedna osoba matury nie zdała, ale będzie ona miała możliwość przystąpienia do poprawki.

Maturzyści, z którymi rozmawialiśmy przyznali, że sprawdzali wynik już o północy w internecie i dla niektórych z nich ostatnie godziny przed udostępnieniem tych danych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łodzi były bardziej stresujące niż matura. Najbardziej obawiali się wyników z matematyki, która w tym roku była wyjątkowo trudna. Okazało się, że nie aż tak bardzo, jak im się wydawało.

Dzisiejsza wizyta w szkole przy ul. Bonifraterskiej była dla nich okazją do spotkania się, przyjęcia gratulacji od wychowawców, którzy osobiście wręczyli im wyników egzaminów maturalnych, które w tradycyjnej formie pisemnej są niezbędne do rekrutacji na studia.

Młodzież, z którą rozmawialiśmy wybiera się na studia do Poznania lub Łodzi ma pedagogikę, prawo, inżynierię lub ratownictwo medyczne. Więcej o tych planach przeczytasz w czwartkowym Nowy Łowiczaninie.

3 komentarze

  1. Jeden luzak nawet w pidżamie przyszedł 🙂

  2. Rozszerzona była bardzo trudna

  3. czerwony kafar

    Matura z matematyki w tym roku wyjątkowo trudna??? ha ha ha
    No jaja poprostu.