Około 4.300 osób brało udział w tegorocznej diecezjalnej pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę, która odbyła się w sobotę 27 marca. Organizatorem pielgrzymki była kuria diecezjalna łowicka, a osobami odpowiedzialnymi za to przedsięwzięcie byli księża Wojciech Osial, Sławomir Sobierajski i Tomasz Jackowski.

Oprócz 4.100 maturzystów z różnych szkół diecezji łowickiej, w pielgrzymce brało udział około 200 nauczycieli religii, wychowawców i opiekunów. Cała grupa spotkała się o godz. 9.45 na jasnogórskich wałach, gdzie odprawiona została droga krzyżowa. Prowadzili ją maturzyści z LO im. Bolesława Prusa w Skierniewiach. Punktem kulminacyjnym pielgrzymki była msza św. odprawiona o godz. 12 w kaplicy Matki Bożej przez bp. Andrzeja Dziubę.

 

Biskup ordynariusz wygłosił też kazanie, którego tematem było dokonywanie wyborów u progu dorosłego życia. Przed mszą św. i po niej maturzyści podzieleni na 2 grupy uczestniczyli w konferencji prowadzonej przez ks. Roberta Kwatka. Temat konferencji był podobny jak temat kazania biskupa łowickiego, bo dotyczył wyborów w dorosłym życiu, rozczarowań sobą, rodzicami i weryfikowania swoich decyzji. Pielgrzymka zakończyła się zawierzeniem Matce Boskiej, jakie rozpoczęło się o godz. 15 w kaplicy. Za tę część pielgrzymki odpowiedzialni byli licealiści z Puszczy Mariańskiej.

(mwk)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.