Dla maturzystów rok szkolny 2019/2020 dobiegł końca. Od dzisiaj, 24 kwietnia, w szkołach wydawane są świadectwa dojrzałości. W większości szkół średnich uczniowie pojedynczo odbierają je z sekretariatów, pojedynczo i z zachowaniem ścisłych zasad bezpieczeństwa.

Trzy Agnieszki. Zadowolona z wyników maturzystka z wychowawczynią Pawłowską-Kalinowską i dyrektor Rutą-Kucińską. fot. Tomasz Matusiak

W II LO im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu zadbano o to, by zakończenie roku miało charakter uroczysty i galowy, choć oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Maturzyści przychodzą w maseczkach, rękawiczkach i z własnym długopisem, ale też pamiętają o eleganckim ubiorze. W tej akurat szkole były w tym roku dwie klasy maturalne – jedna odbiera świadectwa dzisiaj, druga w poniedziałek. 

Podtrzymany będzie też wprowadzony kilka lat wcześniej zwyczaj sadzenia przy szkole drzew przez odchodzące klasy. W tym roku wyjątkowo będą go dokonywali tylko wychowawcy i przewodniczący klas.

Zamiast uścisku dłoni wychowawczyni, taki bezpieczny gest przez szybę! fot. Tomasz Matusiak

 

– To bardzo dobrze, że można odebrać świadectwo osobiście i w taki sposób, choć na pewno szkoda, że nie może być przy tym wszystkich nauczycieli, bo niejednemu z nich chciałabym przy tej okazji podziękować osobiście – powiedziała nam po odbiorze świadectwa Agnieszka Dziedziela. 

 

2 komentarze

  1. Brawo Pani Agnieszko na przekór zarazie panta rej. Zarazę spóścił nam ten konus Kaczyński.
    Głosujcie dalej na niego to Was zaraza dotknie na pewno.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.