Jeszcze nigdy maturzyści, którzy o tej porze roku tańczą poloneza nie mieli tak ładnej pogody, jak dzisiaj, 11 stycznia. Pomimo odczuwalnego dość dotkliwie mrozu i wiatru, zaświeciło dla nich słońce.

Około 120 maturzystów wysłuchało krótkiego wystąpienia starosty Marcina Kosiorka, który zaproponował, aby do inicjatywy tańczenia poloneza w tym samym czasie na głównych rynkach dołączyła młodzież z miast partnerskich Łowicza. Bo – przypomnijmy – jest to wspólna inicjatywa powiatów łowickiego, kartuskiego, zakopiańskiego i świdnickiego.

Starosta wypowiedział słowa „Poloneza czas zacząć” i wraz z burmistrzem Krzysztofem Kalińskim, życząc młodzieży powodzenia na maturze, poprowadził tańczących, tańcząc z dziewczętami z Blichowiaków. Choreografię w tym roku powierzono szkole na Blichu, z której zostali do tego zadania wyznaczeni nauczyciele w.f. – Katarzyna Charążka i Kamil Szkup.

10 komentarzy

 1. Rodzice pustaki ksieżaki wypełniają duchową i intelektualną pustkę ,, kochając dzieciątka ” ktore maja po 20 lat prawie organizując im te pseudo bale i tance w mrozie bo nic innego nie potrafią . Jakie znaczenie w dorosłym odpowiedzialnym życiu ma ta studniówka ? ŻADNEGO

 2. Ludzie, popatrzcie na te zdjęcia… czy nie widzicie w tym idiotycznym zwyczaju głębokiej śmieszności ?

 3. Brawo Piotr, Bo Marcin nawet reki trzymać partnerce nie umie.

 4. Kubuś Puchatek

  W tańcach i studniówkach (nawet z poprawinami) – ekstraklasa krajowa. Gorzej z wynikami w nauce. Najnowszy ranking liceów tańczących na Starym Rynku (czyli publicznych): I LO (Chełmoński) – 322 miejsce w kraju, II LO (Kopernik) – 997 (to miejsce, nie numer telefonu policji). Trochę lepiej w technikach. Technikum przy ZSP nr 2 – 114 miejsce w kraju, technikum przy ZSP nr 4 – 269. Reszta niesklasyfikowana. Na głowę bije wszystkich liceum pijarskie – 63 miejsce w kraju tzw. złota tarcza (przysługuje pierwszej setce).

  • No popatrz Pan jakie jaja

  • Widział kilka tysięcy studniówek i stwierdził, że Łowicz to ekstraklasa, a nie 3 liga. Geniusz.

  • I co panu dają te statystyki? Szkoła to nie tylko nauka . Pijarska ma wysoką notę w kraju bo prowadzi selekcje podczas rekrutacji i mają mało miejsc w klasach(Z tego co wiadomo to po 20 osob na klase).W Chełmońskim jest więcej osób w klasie,łatwiej jest się dostać gimnazjaliście do tego liceum.Przy czym wyniki matury są bardzo wysokie.Więc co złego jest w tańczeniu poloneza na rynku którą można potraktować jako odskocznie od nauki? Pozdrawia.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.