Ponad 100 par maturzystów z łowickich szkół średnich zatańczyło dzisiaj, 12 stycznia w samo południe poloneza na Starym Rynku w Łowiczu.

Uczniom w pierwszych parach towarzyszyli przedstawiciele władz samorządowych: starosta łowicki Krzysztof Figat i burmistrz Łowicza Krzysztof Kaliński, przewodniczący Rady Powiatu Łowickiego Krzysztof Górski oraz dyrektor II LO Agnieszka Ruta-Kucińska.

Przed polonezem życzenia pomyślności na maturze złożył starosta, potem zaprosił wszystkich do tańca słowami: Poloneza czas zacząć!

Zabrzmiała kompozycja Wojciech Kilara z filmu „Pan Tadeusz”. Młodzież tańczyła ją około 20 minut według układu przygotowanego przez II LO.

W tym samym czasie, co w Łowiczu, poloneza tańczyli maturzyści z powiatów zaprzyjaźnionych z łowickim: kartuskiego, podhalańskiego i świdnickiego.

3 komentarze

  1. Całe to przezywanie tych studniówek jest kompletnie wynaturzone , pomyślcie drodzy rodzice tak naprawdę jakie to pozniej w życiu ma znaczenie … moim zdaniem ŻADNEGO moze troche wspomnień ale tak naprawdę bez znaczenia a przywiązuje sie do tego taka wagę jak by to wlasnie była co najmniej MATURA !

  2. Pytanie mam , a właściwie to o co chodzi z tym polonezem , bo ani to ładne ani porywające do zabawy , a z karnawałem w Rio to juz nic nie ma wspólnego … sztuczne i nienaturalne moim zdaniem ani formy ani treści !

  3. Na filmiku to porażka . Każdy idzie jak chce.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.