Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego wystąpi dzisiaj, 20 stycznia w sali barokowej łowickiego muzeum.

Zespół w 70-osobowym składzie (połowę stanowić będzie orkiestra, połowę chór) wykona koncert kolęd, który trwać będzie około godziny. Koncert ten odbędzie się w ramach gali noworocznej  organizowanej przez starostwo, podczas której wręczane będą Marki Regionalne „Łowickie”.

Gala została zaplanowana na 20 stycznia, w samo południe w muzeum. „Mazowsze” otrzyma od powiatu łowickiego Super Markę Regionalną „Łowickie”. Nagroda ma być wyrazem uznania wobec zespołu, który propaguje kulturę i tradycję m.in. regionu łowickiego.

Na gali zostaną też wręczone Marki Regionalne 5 firmom z Łowicza i powiatu łowickiego: spółce  Budowa z Łowicza – wiodącej na naszym rynku firmie budowlanej; firmie Uniwentech z Kiernozi – świadczącej usługi z zakresu wentylacji, chłodnictwa i klimatyzacji dla przemysłu rolno-spożywczego; Spółdzielni Inwestycji Budownictwa w Łowiczu – produkującej okna i prefebrykaty budowlane;  Browarowi Bednary – pierwszemu od wielu lat małemu browarowi, który powstał na ziemi łowickiej; wreszcie restauracji „U Pana Tadeusza” działającej w Domaniewicach. Decyzję o przyznaniu tych  nagród podejmuje kapituła powoływana przez Radę Powiatu Łowickiego.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.