Warto wybrać się na czwartą edycję Infernal Night, która wystartuje 2 września o godz. 18 na dziedzińcu Łowickiego Ośrodka Kultury. 

Wystąpią: Mateusz Jagiełło, Cornada, Shame Yourself, Minetaur i Infernal Bizarre. Bilety są do kupienia w cenie 10 zł. 

Infernal Night vol IV

Gospodarzem imprezy będzie łowicka kapela Infernal Bizarre. Korzenie zespołu sięgają końcówki lat 90. Po kilku koncertach i zmianach personalnych projekt upadł, zaś jego reaktywacja nastąpiła dopiero w połowie 2012 roku. Zespół porusza się w klimatach szeroko pojętego metalu. Jak sami mówią o sobie: bunt i sprzeciw przeciwko systemom przelewają na dźwięki i teksty w języku ojczystym. 

Do wspólnego grania gospodarze zaprosili też Mateusza Jagiełło z Łowicza. Ma on zaledwie 18 lat, a od 7 zajmuje się tworzeniem muzyki. Jest jednocześnie kompozytorem, tekściarzem, klawiszowcem, perkusistą, wokalistą, aranżerem i producentem własnych utworów. Na scenie prezentuje się solowo, pozostałe instrumenty są odtwarzane z laptopa. Ostatni album Mateusza nosi tytuł “Nieśmiertelny”.

Tego samego wieczoru wystąpi też zespół Cornada, grający metal z pogranicza gatunków Death/Groove/Progressive. Zagra też założony na początku 2007 roku przez kumpli Shame Yourself. Prosto ze stolicy na łowicki festiwal przyjedzie kapela Minetaur. 

Po koncertach przewidziane jest after party w klubie Pracownia. 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.