Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Przedmieścia i pasażerów, którzy w ostatnim czasie zmuszeni są korzystać z dawnego dworca (obecnie przystanku kolejowego) PKP Łowicz Przedmieście.

Teren przed budynkiem dworca – wraz z chodnikiem, jezdnią i skwerem zieleni zostanie przejęty w wieczystą dzierżawę przez gminę miasto Łowicz. Wyznaczono datę podpisania stosownej umowy notarialnej w tej sprawie między koleją a burmistrzem Łowicza. Stanie się to w lutym.

Jak nam powiedział wiceburmistrz Bogusław Bończak, miasto i tak doglądało terenu, choć nie był jego własnością. Wieczysta dzierżawa pozwoli na uporządkowanie go i zagospodarowanie z korzyścią dla miasta.

Obecnie chodniki przy dworcu są nierówne, jezdnia jest w rozsypce – pomimo, że podjeżdżają tutaj i parkują zarówno samochody osobowe, jak i autobusy komunikacji zastępczej (część pociągów ŁKA nie dojeżdża do stacji Łowicz Główny), a skwer zaniedbany.

6 komentarzy

  1. W tym miejscu potrzebny jest parking. “Życzliwemu sąsiadowi” przeszkadzają samochody…

  2. Potwierdzam, danpas ma całkowitą rację.

  3. Współczuję mieszkańcom Przedmieścia tej jezdni i chodnika. “”””Jak nam powiedział wiceburmistrz Bogusław Bończak, miasto i tak doglądało terenu, choć nie był jego własnością””””” – Ciekawe czego dotyczyło to doglądanie terenu przez “miasto”. Czy ktoś wie?

  4. To jest stacja kolejowa bo jest tor główny i tory dodatkowe. Błędna tablica wskazująca dojście. Przystankiem są Grudze czy Domaniewice Centrum.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.